تکنولوژی CCD در دوربین مداربسته چیست؟

نصب آموزش دوربین مداربسته شیراز CCD

 

CCD سر کلمه های عبارت Charged Coupled Device است. CCD یک سنسور الکترونیکی می باشد که از دیودهای حساس به نور تشکیل یافته است. هر یک از دیودهای قرار گرفته بر روی سنسور CCD تولید کننده ولتاژی است که از نور دریافتی و رسیده به چیپ تصویر دوربین مداربسته ایجاد و با آن نسبت مستقیم دارد. زمانی که دیود در معرض نور قرار نداشته باشد تصویری تولید نخواهد کرد و نبود ولتاژ به معنای داشتن تصویر سیاه در خروجی است.
واضح است که نور بیشتر به تولید ولتاژ ولتاژ ختم می شود و ولتاژ بیشتر به معنای رنگ سفید در تصویر خروجی نمایش داده می شود. سطوح نوری بین ماکزیمم نور و تاریکی مطلق باعث بوجود آمدن ترکیب های رنگی مختلف مانند خاکستری و طوسی خواهد شد و در سیستم رنگی نیز باعث پدیدار شدن رنگ های گوناگون. در دوربین های مداربسته رنگی سیگنال های مربوط به رنگ ها نیز همراه با میزان نور دریافت می گردد.

میزان نور لازم جهت عملکرد صحیح یک چیپ CCD محدود است بنابراین باید نور ورودی به چیپ سی سی دی CCD بوسیله محدود کننده هایی به میزان خیلی کمتر از مقدار واقعی خود کاهش یابد.

وقتی نور ورودی به دوربین مدار بسته از حد مورد نیاز برای ایجاد تصویر کمتر شود عملکرد AGE بطور خودکار سیگنال ورودی را به منظور جبران سازی تقویت می کند و تا جایی این تقویت را انجام خواهد داد که سیگنال ورودی برای تشکیل تصویر به حد ایده آل استانداردش برسد.

 کیفیت تصویر دوربین مداربسته با چیپ (CCD) سی سی دی به مراتب بالاتر و تفکیک پذیری رنگ در آن ها نسب به انواع دیگر سنسور ها بهتر می باشد.

 

 


مطالب مرتبط:

.

تکنولوژی DIS در دوربین مداربسته چیست؟

تکنولوژی CMOS در دوربین مداربسته چیست؟

تکنولوژی HD-SDI در دوربین مداربسته

تکنولوژی AHD در دوربین مداربسته

 

 

 

 


.

.

.

.

.

 

پخش و فروش عمده و همکار انواع دوربین مداربسته، دزدگیر و موتور و جک درب اتوماتیک

 

 

 

لیست قیمت نصب دوربین مداربسته هاویرون HUVIRON کره جنوبی در شیراز و جنوب کشور دی وی آر هوایرون HUVIRON

فروش عمده دوربین مداربسته هاویرون HUVIRON کره جنوبی به همکار یاسوج شیراز