نحوه نصب دوربین شبکه بر روی NVR

آموزش نصب دوربین IP Camera بر روی NVR و نحوه شناساندن دوربینهای آیپی بر روی NVR تحت شبکه IP camera nvr configuration.

در مبحث آموزش نصب دوربین مداربسته تحت شبکه، مقدماتی وجود دارد که در مقالات گذشته از آن ها سخن رفته و بعضا به تفصیل درباره آن موضاعات صحبت شده است. در این جا قصد داریم تا نحوه تعریف کردن دوربین های شبکه بر روی NVR را مورد بررسی قرار دهیم. قصد ما از ارایه این توضیحات و آموزش ها، غنی کردن همکارانی است که اشتیاق کافی جهت ورود به عرصه نصب دوربینهای شبکه را دارند، می باشد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

اگر بخواهیم به طور خلاصه در ارتباط با نحوه نصب دوربین های آی پی سخن بگوییم، باید گفت که این دوربین ها از مشخصه ای با نام IP آدرس معرفی می شوند که در یک شبکه واحد قرار است هیچ دو دوربینی دارای این آدرس آی پی، بطور یکسان نباشند. قبلا می دانیم در چنین حالتی با ارور IP Conflict مواجه خواهیم شد. اما پس از جمع آوردی سیگنال های دوربین(ها) و تجمعیع در سوییچ شبکه، باید خروجی آن را به کارت شبکه NVR متصل نمود و در این مرحله شروع به پیکربندی دوربینهای تحت شبکه IP نمود. البته این تجمعیع ممکن است صرفا از طریق کابل شبکه با CAT های مختلفی صورت پذیرد و یا با استفاده از برقراری لینک های وایرلس رادیویی جهت دوربین شبکه، همچنین ممکن است با توجه به کاربرد از دوربین های شبکه داری POE استفاده شده باشد.

برای نصب و کانفیگ دوربین های شبکه بر روی ان وی آر ابتدا با زدن نام کاربری و پسوورد دستگاه وارد منوی NVR می شویم.

در اکثر NVR ها با نگه داشتن موس بر روی هریک از کانال های دستگاه، نمایه ای به شکل + نمیان می شود که کلیک کردن بر روی آن می توان وارد تنظیمات ان وی آر شد. پس از آن در پیج ظاهر شده، دو قسمت بالا و پایینی را می بینید که در صورتی که دوربین ها را به درستی به دستگاه متصل کرده باشید، آی پی آدرس و MAC آدرس آن ها را می توانید مشاهده نمایید.

در این صورت با انتخاب هر یک از این دوربین ها و فشردن دکمه ADD در منوی سمت راستی صفحه می توانید دوربین ها را NVR معرفی نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 


نعیم پردازش: تولید، آموزش و پخش تخصصی دوربین های مدار بسته