آموزش انتقال تصویر DVR و NVR بر روی تلگرام

آموزش فعال سازی آلارم DVR و نحوه نصب تلگرام برای انتقال تصویر دی وی آر و نحوه انتقال تصویر و عکس دوربین مداربسته بر روی Telegram بر روی گوشی موبایل.

 

پیام رسان تلگرام (Telegram) را می توان پس از اتفاقاتی که برای محدود کردن دسترسی ها به برخی از نرم افزارهای پیام رسان پیش آمد، محبوب ترین برنامه در شبکه های اجتماعی جا افتاده در ایران دانست که اگر از حق نگذریم انقلابی هم در زمینه تولید این دسته از برنامه و نرم افزار ها چه در حوزه قابلیت و کارایی بالا و چه در حوزه امنیت ایجاد نموده است و پشتیبانی قوی و بروز شدن های دوره ای و مکرر از سوی سازندگان، تلگرام را کاملا منحصر بفرد در بین سایر رقبا کرده است.

انتقال تصویر از طریق تلگرام، شرکتی تامین کننده، در نمایشگاه ایپاس ۲۰۱۷ با هیاهوی بسیار زیاد و با عوان ” انتقال تصویر دوربین مدار بسته بر روی تلگرام از طریق DVR سری … برای اولین بار در جهان ” مطرح شد که تبلیغات و کلیپ هایی فراوان هم از سوی آن نشر یافت؛ در اینجا می خواهیم آموزش نحوه تنظیمات DVR برای انتقال تصویر بر روی Telegram را بررسی کنیم. برای پیکر بندی تنظیمات دی وی آر برای تلگرام، در واقع اصلی ترین نیاز، داشتن کارت شبکه در دی وی آر است که با این حساب شما حتی برای DVRهای آنالوگ تولید شده سال های قبل با شرط داشتن ورودی LAN، قابلیت Motion Alarm و قابلیت ارسال ایمیل نیز می توانید براحتی تنظیمات DVR برای تلگرام را انجام دهید.

در واقع ایده به این صورت است که ابتدا ایمیلی که بتواند با تلگرام خود را جوینت کند ساخته، سپس از طریق تنظیمات مربوط به ارسال ایمیل از طریق DVR بر روی شبکه، آن را وارد کرده و در نهایت بر روی گوشی یا هر دیوایس دیگری می توان عکس تصاویر دوربین مدار بسته بر روی تلگرام را دریافت کرد.

نحوه ساخت ایمیل مجازی تلگرام

برای این کار می‌توانیم از دو ربات تلگرام استفاده کنیم. ربات Telegram Email و ربات Fake Mail هر دو پتانسیل اجرای این ترفند را دارند؛ اما با توجه به بررسی‌های میدانی، ربات Fake Mail کارکرد بهتری در اجرای این ترفند دارد و توصیه می‌کنیم فرآیند آموزش ترفند را از طریق این ربات پیگیری کنید (هر چند ربات Telegram Email قابلیت‌های بسیاری از جمله ارسال ایمیل را نیز داراست و بدین لحاظ بر Fake Mail برتری دارد؛ اما با قابلیت Auto Forward مشکل دارد و متن پیغام‌های Forward شده را به درستی نمایش نمی‌دهد).

در قدم اول ابتدا لینک ربات را از اینجا اجرا کنید و یا اینکه یا در تلگرام خود در قسمت سرچ عبارت Fakemailbot را جستجو کنید و پس از آن با فشردن دکمه‌ی Start، اجازه اجرای ربات را صادر کنید.
در صورتی که می خواهید یک آدرس ایمیل با نام سفارشی داشته باشید لازم است تا بر روی عبارت Set و در صورتی که آدرس ایمیل برای‌تان اهمیتی ندارد از گزینه‌ی Generate استفاده نمایید. که برای سهولت بیشتر پیشنهاد می کنیم تا از دستور Generate استفاده کنید تا دردسر انتخاب یک نام منحصربه‌فرد را نداشته باشید؛

در هر صورت چه از طریق دستور Set و چه از طریق دستور Generate، نهایتاً ربات به شما یک آدرس خواهد داد که آدرس مذکور با عبارت hi2.in پایان می‌پذیرد. این آدرس مختص به شماست و تمام ایمیل‌هایی که به این آدرس ارسال شوند فوراً در حساب تلگرام شما نمایش داده خواهند شد. آدرسی که ربات به شما اختصاص داده است را جایی یادداشت کنید چون در مراحل بعدی لازم است از آن استفاده کنید. این آدرس تحت چنین قالبی خواهد بود:

npicoir@hi2.in

در ادامه ساخت و کار با این بات جهت تنظیمات DVR برای انتقال تصویر بر روی تلگرام به صورت تصویری آورده شده است:

 

پس از ساخت اکانت ایمیل تلگرامی لازم است تا به سراغ تنظیمات دستگاه DVR یا NVR و یا حتی IP Camera جهت انتقال تصویر بر روی تلگرام برویم:

تنظیمات ایمیل در دی وی آر یا NVR

برای پیکربندی دستگاه مراحل زیر را دنبال کنید:

  • وارد قسمت تنظیمات ایمیل DVR شوید (معمولا در قسمت منوی شبکه قرار دارد).
  • در قسمت Send Address Email نیاز به یک آدرس ایمیل برای ارسال ایمیل است که در صورت استفاده از ایمیل هایی همانند Gmail، Outlook و Yahoo نیاز به تغییراتی در تنظیمات ایمیل خود دارید.
    • در قسمت پسورد به طور مشخص پسورد ایمیل فوق را می دهید.
    • در قسمت Resceive Address آدرس ایمیل ساخته شده در تلگرام را می دهید.

 

تنظیمات ایمیل با انتخاب دکمه تایید به پایان می رسد که برای تست دریافت ایمیل بر روی تلگرام تنها کافیست دکمه تست را انتخاب کنید.

ادامه کار از اینجا به بعد دقیقا همانند عملیاتی است که برای ارسال ایمیل از طریق دی وی آر صحبت شده بود و با فعال کردن قسمت موشن دستگاه و فعال کردن گزینه ارسال از طریق ایمیل، یک عکس از دوربین مورد نظر گرفته شده و از طریق تلگرام برای کاربر ارسال می شود.


مطالب مرتبط:

 

CMS یا نرم افزار پخش و انتقال تصاویر دوربین مداربسته در Windows

نحوه تنظیمات active X جهت انتقال تصویر در IE (اینترنت اکسپلورر)

پورت های مورد استفاده در نرم افزارهای انتقال تصویر

انتقال تصویر دوربین و DVR بدون آی پی استاتیک بر روی کامپیوتر

 

 

 

 


نحوه فعال کردن تلگرام برای انتقال تصویر DVR و NVR

#انتقال_تصویر_بر_روی_تلگرام