CMS یا نرم افزار پخش و انتقال تصاویر دوربین مداربسته در Windows

دانلود برنامه و آموزش نصب و استفاده از نرم افزار CMS برای DVR و نمایش تصویر دوربین و دی وی آر بر روی کامپیوتر و ویندوز (دانلود نرم افزار CMS ورژن ۳ برای DVRهای ۲ مگاپیکسلی).

سی ام اس“ها اصولا به نرم افزارهایی گفته می شوند که وظیفه مدیریت مرکزی یک یا چند سیستم را انجام می دهد. CMS که سرنام عبارت Central Management Software گرفته شده است دارای انواع مختلفی می باشند. نرم افزار CMS می تواند جهت مدیریت DVR ها یا NVR بر روی یک سیستم کامپیوتری با سیستم عامل های مختلف بکار گرفته شود. با رشد روزافزون دستگاه های ذخیره ساز تصاویر دوربین های مداربسته، سیستم P2P یا کلود یا انتقال تصویر بدون IP استاتیک جای خود را به سرعت باز کرد و به نوعی سرعت و راحتی را در ایجاد نحوه انتقال تصویر دوربین های مداربسته و دی وی آر ها را بر روی دستگاه های اندرویدی یا IOS همانند تبلت ها یا گوشی های موبایل هوشمند بوجود آورد و موجب تحولی شگرف در حیطه ی انتقال تصویر دوربینهای مدار بسته شد. چنانکه می بینید با اسکن بارکد DVR یا NVR و یا حتی دوربین مداربسته تحت شبکه IP، و سیر مراحل پیکربندی و تنظیمات آن می توان به سهولت به انتقال تصویر دوربین و DVR بر روی موبایل دست یافت. اما در اینجا یک سوال در ذهن پیش می آید و آن این که:

چگونه می توان انتقال تصاویر دوربین های مداربسته بر روی کامپیوتر یا لپتاپ (اصولا با سیستم عامل ویندوز) را انجام داد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که برای این کار چندین راه حل وجود دارد. استفاده از سرورهای انتقال تصویر مربوط به خود دستگاه های ذخیره ساز که خود تولید کننده DVR و NVR در اختیار کاربر قرار می دهدند، یکی از این راه کارها می باشد. راه حل بعدی را می توان استفاده از آی پی تابت یا استاتیک خریداری شده از سرویس دهنده اینترنتی دانست که با استفاده از مرورگر ویندوز همچون Internet Explorer و تنظیمات مربوطه می توان به مشاهده تصاویر دوربین های مدار بسته از راه دور در ویندوز کامپیوتر یا لپ تاپ به نظاره نشست که این راه کار را می توانید در مقاله های قبل تر تحت عنوان انتقال تصویر DVR و دوربین مداربسته با IP استاتیک ببینید. و اما راه حل بعد استفاده از CMS دوربین مداربسته و DVR یا NVR است که انتقال تصویر دوربین و دی وی آر را بر روی Windows کامپیوتر یا لپتاپ و حتی تبلت های ویندوزی نیز میسر می کند (که البته ورژن مخصوص برای سیستم عامل نوت بوک و کامپیوتر های Apple “اپل” با عنوان مک mac نیز موجود است).

CMSها بسته به نوع و ورژن دارای انواع مختلفی می باشند که می توان توسط آن ها انتقال تصاویر دی وی آر بر روی کامپوتر را براحتی ایجاد کرد. تصور کنید که یک DVR یا NVR را با تعدادی دوربین در مکان پروژه برای مشتری خود نصب کرده اید که بنا به احتیاج، نیاز به بالا آوردن تصویر دوربین های مداربسته بر روی کامپیوتر مشتری یا کارفرما باشد، در این حالت استفاده از CMS دوربین مداربسته می تواند راه حلی کارآمد برای او باشد که نصب نرم افزار CMS دوربین برای لپتاپ یا کامپیوتر وی می تواند شما را به نوعی از تماس های مکرر وی به موجب تداخل برنامه های دیگر در حالتی که انتقال تصویر را با ActiveX های IE را ایجاد کرده اید رهایی بخشد!

برای استفاده از کلاینت CMS لازم است تا در ابتدا فایل مربوط به نرم افزار را دانلود کنید (در بانک دانلود فایل نصبی برنامه CMS V.3 جهت بهره برداری همکاران قرار داده شده است). پس از نصب نرم افزار می توان تصاویر دوربین ها و همچنین مدیریت آن ها را هم از محل Local انجام داد و هم از طریق محلی دیگر و با استفاده از اینترانت یا اینترنت که براحتی و با سرعت بیشتری می توانید از آن استفاده نمایید.

 

 

 

 

 


مطالب مرتبط:

 

پورت های مورد استفاده در نرم افزارهای انتقال تصویر

انتقال تصویر دوربین و DVR بر روی تلگرام

آموزش تغییر IP دوربین تحت شبکه با کامپیوتر

 

 


 آموزش برنامه و نرم افزار انتقال تصویر کامپیوتر و Windows ویندوز