انتقال تصویر دوربین و DVR بر روی تلگرام

تکنولوژی انتقال تصویر بر روی Telegram و انتقال فیلم و عکس دوربین مداربسته و دی وی آر به تلگرام و اعلام هشدار (Telegram CCTV Streaming and Alarm).

رشد و پویایی روز افزون تکنولوژی در قرن اخیر همواره باعث پدید آمدن امکانات و محصولاتی جدید شده است که شرایط استفاده ی ویژه ای را برای افراد مهیا ساخته است. تاثیر شبکه اجتماعی تلگرام (Telegram) امروزه بر کسی پوشیده نیست و می توان آن را یکی از ابزارهای خاص و ویژه ای دانست که به سبب امکانات مقبول هر کسی واقع می شود. اما با توجه به مقبولیت تلگرام، شرکت ها و کمپانی های برنامه نویس نیز سعی در استفاده بیشتر از امکانات این برنامه کاربردی را داشته اند چنانچه کانال های تلگرام و ربات تلگرام را می توان از جمله این امکانات بشمار دانست.

انتقال تصویر دوربین مداربسته بر روی موبایل و تبلت و حتی کامپیوتر و لپتاپ نیز یکی دیگر از امکاناتی است که صاحب این نمونه از سیستم ها را می توانند در شرایط نظارتی و امنیتی به طور خاص و ویژه ای یاری کنند و در زمانی که حتی فرد در نقطه دیگری خارج از محل نصب دوربینهای مداربسته باشد را به صورت زنده و لحظه به لحظه در جریان امور قرار دهد. امکاناتی همچون تنظیم دستگاه DVR یا NVR جهت ارسال هشدار از طریق ایمیل به صاحب و مدیر سیستم نیز امکانی جالب است که تسهیل کنترل را بثمر می آورد. بدین صورت که مثلا شما ناحیه ای از کل تصویر قابل مشاهده توسط دوربین را انتخاب و با فعال کردن امکان تشخیص حرکت (Motion Detection) در دستگاه ضبط و یا آی پی کمرا (IP Camera)، دیوایس را طوری تنظیم نمود که با تشخیص دادن حرکت در محیط انتخابی هشداری از طریق ایمیل به مدیر سیستم ارسال گردد.

اما در امکانی تلفیقی و جدید که کاری بسیار جالب نیز می باشد، ادغام دو قابلیت بالا در یکدیگر می باشد. یعنی دوربین مداربسته با امکان ارسال عکس و تصویر به تلگرام . این سیستم به این صورت عمل می کند که می توان با تنظیم دستگاه در حالت های مختلف مثلا تشخیص حرکت، و معرفی یک آی دی مدیر، در زمان رخداد یک اتفاق، تیکه ای از فیلم یا  تصویر خروجی دوربین مورد نظر به صورت یک عکس به تلگرام مدیر دوربین مداربسته ارسال کند و با ارسال هشدار او را از اوضاع محل نصب دوربینهای مدار بسته خود آگاه و موجبات مدیریت بهتر را فراهم آورد. همچنین می توان طوری نرم افزار را تنظیم نمود تا با ارسال فرمان و دستوری مشخص، عکسی را از صحنه گرفته و در تلگرام بارگزاری نماید.

 

 


مطالب مرتبط:

 

آموزش نحوه انتقال تصویر DVR و NVR بر روی تلگرام (Telegram)

 


برای خرید دوربین مداربسته با قابلیت فرستادن و ارسال عکس بر روی تلگرام می توانید با بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

ارسال عکس و هشدار دی وی آر و دوربین مداربسته روی Telegram تلگرام