دوربین مدار بسته بالت چیست؟

   عبارت بالت یا بولت (Bullet) در واژگاه انگلیسی به معنای گلوله یا لوله است. دوربین بولت دوربین هایی با بدنه معمولا استوانه ای شکل و معمولا مقاوم و فلزی هستند.

استفاده و کاربرد دوربین های بولت

دوربین های بولت معمولا استفاده بیرونی دارند. با توجه به ضد آب بودن بدنه (IP66 بودن) این دوربین ها و شکل خاص آن ها این دوربین ها برای محیطهای بیرونی یا به عبارتی شرایط سخت آب و هوایی کاربری دارند.
این دوربین ها در کیفیت های متفاوتی به صورت دوربین شبکه و یا دوربین آنالوگ ساخته می شوند و از نظر کیفیت تصویر محدودیتی ندارند. به این نکته توجه کنید که ضد آب بودن دوربین بولت با توجه به پروتکشن آن دارای محدودیت هایی است.

دید در شب دوربین مداربسته بولت

دوربین های مدار بسته بولت لزوما نه ولی عموما دارای دید در شب IR هستند. این دوربین ها معمولا دید در شب با برد نسبتا بالا دارند. برد دید در شب این دوربین های مداربسته بولت به تعداد و نوع LEDهای تعبیه شده بر روی دوربین وابسته است. توجه به این موضوع که برد دید در شب نوشته شده در کاتالوگ دوربین ها به بالاترین برد پرتاب نور دوربین اشاره دارد و لزوما مشخص کننده برد مفید دید در شب دوربین نیست.

زاویه دید دوربین مداربسته بولت

دوربین های مدار بسته بولت از نظر نوع لنز به دو نوع لنز ثابت (Fixed lens) و لنز وریفوکال (Varifocal Lens) دسته بندی  می شوند. دوربین های مداربسته بالت با لنز ثابت معمولا با لنز ۳٫۶(~۷۰ درجه)، ۶(۵۰ درجه) یا ۱۲(۲۵ درجه) میلیمتر ساخته می شوند و دوربین مدار بسته بالت وریفوکال معمولا لنز ۳-۹(~۳۵ تا ۸۰ درجه) میلیمتر یا ۲٫۸-۱۲ (~۲۵ تا ۸۵ درجه) میلیمتر دارند.


مطالب مرتبط:

.

دوربین مدار بسته دام

دوربین مداربسته ضد آب چیست؟

دوربین پلاک خوان خودرو

دید در شب مادون قرمز (IR) مداربسته چیست؟

 

.

.

.

.

.

.

 


نعیم پردازش: پخش و فروش عمده دوربین مدار بسته به همکار

آموزش نصب دوربین مدار بسته تخصصی

 

 

 


 

دوربین بالت دید در شب

دوربین بولت دید در شب

دوربین مدار بسته بولت

دوربین مدار بسته بالت دید در شب