کاربرد اینترانت در دوربین مداربسته

اینترانت شیراز

شبکه های اینترانت شبکه های خاصی می باشند که تمام پروتکل ها و Application و استانداردهای اینترنت در آنها رعایت شده است و بیشتر مرتبط با سازمان ها و ارگان ها می باشند که این نوع شبکه ها هیچ گونه ارتباط مستقیم با شبکه اینترنت ندارند. 

اگر بخواهیم تعریفی از اینترنت داشته باشیم می توانیم اینگونه بیان کنیم که    یک شبکه کامپیوتری بسیار بزرگ در سر تا سر دنیا است که میلیون ها رایانه را از طریق خطوط اتصال شامل تلفن، فیبر نوری و خطوط ماهواره ای به یکدیگر متصل کرده است. چیزی که اینترنت را نگه می دارد مدل پروتکل TCP/IP است.

MAN: یک شبکه شهری است که از شبکه محلی بزرگتر بوده و از تکنولوژی مشابهی استفاده می نماید و ممکن است تعدادی از دفاتر یک شرکت یا یک شهر را به طور اختصاصی و یا عمومی تحت پوشش قرار دهد.

WAN: ناحیه جغرافیایی وسیعی را در بر می گیرد (به اندازه کشور یا قاره). این شبکه رایانه های متعددی برای اجرای برنامه های کاربری در اختیار دارد.

LAN: این شبکه ها در داخل یک ساختمان و در فواصل کم در حد چند کیلومتر مورد کاربری قرار داده می شوند. این نوع شبکه ها برای اتصال کامپیوتر های شخصی و ایستگاه های کاری در دفاتر شرکت و کارخانه ها و یا نود هایی مانند چاپگر و … را به طور اشتراکی استفاده کرده و تبادل دیتا را فراهم می آورند.

 

آموزش نصب دوربین تحت شبکه