دوربین مداربسته دید در شب هوشمند چیست؟

 

دوربین مداربسته دید در شب تطبیق پذیر (Adaptive) چیست؟

  در صنعت دوربین مداربسته آنالوگ و یا دوربین های تحت شبکه حضور دوربین دید در شب به یک امر جا افتاده محسوب شده است است و کاربرد آن هم دیگر بر کسی پوشیده نیست به طوری که می توان به جرات بیان کرد که سهم غالب دوربین های مداربسته تولیدی همگی مجهز به ال ای دی های IR مادون قرمز شده اند. در میان این دو دسته دوربین و البته دوربین های HD Turbo یا HD-SDI دوربین های آنالوگ به واسطه استفاده از سنسور تصویر CCD که نسبت به دوربین های تحت شبکه که عموما از سنسورهای CMOS بهره می برند در نور کم تری تصویری قابل قبول را ارائه می دهند و در نتیجه برد IR بهتری را در اختیار کاربر بوجود می آورند، علت استفاده از دوربین های تحت شبکه از سنسور های نوری CMOS  نیز دلایل برتری کیفی آنان در بسیاری از المان های دیگر و همخوانی با نیازمندی های دوربین شبکه محسوب می شود. در هر دو حالت دوربین دید در شب چه در قالب دوربین بولت یا بالت دید در شب (BULLET CAMERA) یا در قالب های دیگر دوربینهای مدار بسته دید درشب هیچ گاه تصویر مطلوب و شفافی از زاویه دید خود به دست نمی دهند.

علت این امر را می توان در تابش IR دانست، در وضعیت دید در شب دوربین در واقع با گرفتن بازتاب اشعه ی IR موفق به ثبت تصاویر می شود. در چنین حالتی بسته به فاصله جسم مورد نظر نسبت به اشعه IR بازتاب از شدت کمتر و زیادتری برخوردار می شود و در نتیجه برخی از نقاط بیش از حد مورد تابش و در برخی نقاط دیگر کمتر مورد تابش اینفرا رد قرار دارد و در نتیجه تصویری یکدست و واضح آن هم با توجه به رنگ بندی سیاه سفید تصویر دوربین دید در شب به دست نخواهد آمد. پاسخ فنی در این حالت دید در شب هوشمند خواهد بود که در ادامه معرفی می شود.

نصب دوربین مداربسته در شیراز

  دوربین دید در شب مجهز به قابلیت دید در شب هوشمند یا در اصصطلاح تخصصی دید در شب تطبیق پذیر (ADAPTIVE IR) بر روی فاکتور یاد شده در بالا و تابش IR تاثیر می گذارد. در این فناوری دوربین مداربسته با کمک سنسور ها فاصله جسم مورد نظر را از دوربین را مورد سنجش قرار داده و بر اساس آن شدت تابش اشعه ی مادون قرمز (IR) را تنظیم و به آن می تاباند. به این ترتیب بسته به محدوده ی مورد رصد و همچنین حرکت جسم به سمت دوربین یا در جهت مخالف حرکت آن شدت این تابش جا به جا می شود. با این ترتیب در شرایط حرکت هم، دوربین تصویری شفاف از محوطه ی مورد رصد و تاریک خود را ارائه خواهد نمود.


 مطالب مرتبط:

.

دوربین مداربسته Wifi

 تکنولوژی STARVIS در دوربین مداربسته چیست؟

دوربین مداربسته با قابلیت پشتیبانی از ۴ تکنولوژی AHD, HDCVI, HDTVI, IP Camera

.

.

.

.

.

.

.

.

.


نعیم پردازش: واردات و پخش عمده همکار دوربین مداربسته و دزدگیر

آموزش نصب دوربین مداربسته