انتقال تصاویر بدون نیاز به Valid IP Address با استفاده از قابلیت Esee

آموزش نحوه انتقال تصویر DVR و NVR بر روی کامپیوتر و گوشی موبایل.

 

 

   قابلیتی جدید که در دی وی ار DVRها ارائه شده است انتقال تصویر دوربین مداربسته بر روی موبایل، تبلت یا کامپیوتر بدون نیاز به ای پی استاتیک است. در این صورتد صورت ساپورت دستگاه شما از این قابلیت می توان با آموزش زیر انقال تصویر روی اینترنت را برای این دسته از دی وی آر ها فراهم نمود. بر این اساس نیاز به پیش نیازهایی هست که ابتدا باید آنها را فراهم کرده و سپس طبق دستور زیر مراحل را طی کنید:

۱- در ابتدا به یک ارتباط اینترنتی در محل نصب شده دی وی آر نیاز است.
۲- مطمئن شوید که مودم اینترنت از قابلیت UPNP پشتیبانی کند.

و اما مراحل انجام تنظیمات انتقال تصویر بدون نیاز به آی پی IP استاتیک:
۱- اول از همه می بایست قابلیت UPNP را بر روی مودم اینترنت فعال نمایید.
۲- از طریق کابل شبکه دستگاه دی وی آر را به شبکه (مودم اینترنت) متصل نمایید.
۳- به قسمت تنظیمات شبکه دستگاه دی وی آر (DVR) وارد شوید و مطمئن شوید که دستگاه شما دارای آی پی در رنج شبکه ی داخلی است و توانایی برقراری ارتباط با اینترنت را دارد. همچنین در صورتی که قابلیت UPNP را روی مودم فعال کرده باشید، عبارت UPNP is initializing بر روی صفحه ی دستگاه دی وی آر شما فعال می گردد.

۴- علاوه بر آدرس آی پی، آدرس زیر شبکه، آدرس دروازه ی پیش فرض و آدرس سرور دی ان اس را وارد کنید، حتما بایستی تیک عبارت Esee نشان داده شده در این صفحه زده باشد.
۵- در صورتی که مودم قابلیت UPNP را پشتیبانی کند و تیک Esee خورده باشد، جلوی عبارت Esee یک عدد ۹ رقمی ایجاد خواهد شد که این عدد همان آدرس دستگاه دی وی آر شما در تکنولوژی Esee می باشد.
۶- به سایت www.dvrskype.com بروید و در قسمت Device ID، آدرس Esee (همان عدد ۹ رقمی بالا) را وارد نمایید. Username و Password را وارد کنید و از تصاویر دوربین مداربسته به صورت زنده خود لذت ببرید! (نام کاربری پیش فرض admin و کلمه ی عبور پیش فرض خالی می باشد.)

تصویر نحوه انتقال تصویر دوربین مداربسته

 

۷- در این مرحله فقط کافی است که دکمه Login را فشار دهید و کمی صبر کنید تا تصاویر دوربین های مداربسته متصل به دی وی آر لود شوند.

 

 


مطالب مرتبط:

 

آموزش تصویری انتقال تصویر بدون نیاز به IP “آی پی استاتیک” در DVR و NVR

نحوه انتقال تصویر دوربین مداربسته از طریق سیم کارت

 

 

 

 


نعیم پردازش: آموزش نصب و پخش همکار دوربین های مداربسته (شبکه – HDCVI – AHD – HDTVI و آنالوگ)