رفع مشکل کانکت شدن در DVR و NVR های لوک HILOOK هایلوک

آموزش رفع و حل عیب و نحوه برطرف کردن مشکل انتقال تصویر P2P اینترنت در دستگاه های DVR و NVR های لوک HILOOK و هایک ویژن HIKVISION.

همان طور که مطلع هستید، مدتی است بدلیل اعمال تحریم های ناجوانمردانه علیه کشور عزیزمان، ایران، دسترسی به برخی زیرساخت های IT در کشورهای خارجی بسته و بلاک شده است. از نمونه این تحریم ها که متاسفانه مشکلاتی را برای مشتریان و همکاران مجموعه نعیم پردازش به وجود آورده است، مشکل انتقال تصویر از طریق محیط ابری یا P2P برای دستگاههای دی وی آر و ان وی آر هایلوک (های لوک) می باشد که بنا داریم در این مقاله نسبت به حل مشکل انتقال تصویر HILOOK و رفع ایراد عدم کانکت شدن آن راه حل هایی را ارایه نماییم.

لازم بذکر است که مشکل بوجود آمده از سمت سروز سازنده (کمپانی هایکویژن) نبوده و این معضل تنها به دلیل برخی دستکاری های عمدی در ارتباطات می باشد که متاسفانه بدلیل تحریم ها، باید گفت که در آینده بروز این مشکل برای دستگاه های دیگر با نرم افزار های دیگر نیز اصلا دور از ذهن نیست.

لازم به ذکر است که طی مکاتبات صورت گرفته با کمپانی HIKvision قرار شده است تا برخی از سرورهای این شرکت برای ادادم دار نبودن این معضل به داخل ایران انتقال یابند که باتوجه به فراهم سازی زیرساخت ها کمی زمانبر خواهد بود. اما در این شرایط می توانید برای رفع مشکل انتقال تصویر دی وی آر یا NVR های HILOOK به یکی از دو شیوه ی زیر عمل نمایید:

طبق معمول ساده ترین و عملیاتی ترین راه اصولی؛ برای برقراری لینک استریمینگ تصویر هر یک از دستگاه های Hilook می توانید با استفاده از تهیه یک IP استاتیک از سرویس دهنده اینترنت در مکان مشتریان خود می باشید. این روش کاملا تست شده است و شما می توانید بدون مشکل نسبت به انتقال تصاویر دوربین های مداربسته نصب شده در پروژه خود، از طریق اینترنت بر روی دیوایس های یوزر خود بدون ایراد بهره ببرید. آی پی استاتیک را باید از شرکتی که نصب ADSL را انجام داده است تهیه نمود و سپس عملیات پورت فوروارینگ را بر روی مودم انجام دهید. (می توانید برای مشاهده مقاله انتقال تصویر از طریق آی پی ثابت کلیک کنید.

و اما روش دوم مناسب مکان هایی است که امکان تخصیص IP در آن مقدور نمی باشد و ناچار به استفاده از همان محیط ابری و انتقال تصویر P2P هستیم که اتفاقا مشکل بوجود آمده در همین قسمت واقع شده است. در این روش دو تغییر لازم است تا رقم بخورد، یک تغیر در دستگاه و دومی در گوشی تلفن همراه.

در قسمت تنظیمات و تغییرات دستگاه، لازم است تا برای حل این مورد DNS های قبلی به DNS جدید تغییر یابد تا شما در قسمت NETWORK دی وی آر هایلوک خود از OFFLINE به ONLINE تغییر یابد.

برای این منظور برخی از DNS های تست شده در زیر آورده شده است که لازم است تا به صورت جفتی آن ها را در DNS1 و DNS2 در قسمت تنظیمات شبکه دستگاه وارد نمایید.

دقت کنید که تعدد آن ها بدلیل عملکرد غیر یکسان در ISP های ایرانی همچون آسیاتک، شاتل، پارس آنلاین، های وب و … می باشد و لازم است تا درصورت بلاک شدن آن ها با آی پی جدید جایگزین گردد.

۸٫۲۰٫۲۴۷٫۲۰
۸٫۲۶٫۵۶٫۲۶
۲۰۹٫۲۴۴٫۰٫۴
۹۴٫۲۳۲٫۱۷۴٫۱۹۴
۱۹۹٫۸۵٫۱۲۶٫۲۰
۱۹۹٫۸۵٫۱۲۷٫۱۰
۲۰۹٫۲۴۴٫۰٫۳
۱۹۵٫۴۶٫۳۹٫۴۰
۲۰۸٫۷۶٫۵۱٫۵۱
۱۷۸٫۲۲٫۱۲۲٫۱۰۰
۸۴٫۲۰۰٫۶۹٫۸۰
۲۰۸٫۷۶٫۵۰٫۵۰
۸۴٫۲۰۰٫۷۰٫۴۰

پس از اعمال این تغییرات و در صورت متصل بودن DVR HILOOK  به اینترنت باید حالت STATUS به ONLINE تغییر یابد که این به معنی اتصال مجدد دستگاه شما به سرور هایک ویژن است.

در مرحله بعدی تغییرات مربوط به گوشی یا تبلتی است که نرم افزار HILOOK VISION را بر روی آن نصب کرده اید. اگر طی روزهای اخیر اقدام به ران کردن آن کرده باشید، قطعا متوجه عدم باز شدن این نرم افزار در دیوایس های اندرویدی یا IOS شده اید که این عدم دسترسی باز هم به همان دلیل بلاک کردن درخواست از طریق آی پی های ایران می باشد. برای باز کردن این نرم افزار بر روی گوشی مشتری نیاز به نصب و. یپی .. ان خواهید داشت. یعنی به محض فعال سازی آن شاهد باز شده و کانکت شدن و مشاهده تصاویر دوربین ها خواهید بود. اما چنانچه نخواهید از نرم افزارهای تانل استفاده نمایید، لازم است تا آی پی DNS موبایل یا تبلت را تغییر داد. برای این کار و برای گوشی های اپل از قسمت تنظیمات مراحل زیر را دنبال نمایید:

از قسمت تنظیمات، گزینه ی WIFI را انتخاب و وارد قسمت دایره ای شکل آن شوید تا به تنظیمات DNS دست پیدا کنید. در این حالت DNS را به صورت دستی با یکی از IP های جدول بالا تغییر دهید.

و اما برای تغییر DNS در گوشی های اندرویدی می توانید از نرم افزار بارگذاری شده در “بانک نرم افزار نعیم پردازش” استفاده نمایید. بدین صورت که پس از دانلود و نصب آنت با قرار دادن آی پی هاای بالا اقدام به فعال سازی آن نمایید.

در پایان بازهم یادآور می شویم که استفاده از شیوه انتقال تصویر هایلوک با استفاده از IP استاتیک، بهتر و بی دردسر تر و دایمی خواهد بود و در مواردی که امکان خرید و فعال سازی آی پی استاتیک بر روی اینترنت وجود داشته باشد، بهترین گزینه است.


مطالب مرتبط:

انتقال تصویر دوربین و DVR بر روی کامپیوتر از طریق سرور P2P

آموزش انتقال تصویر مداربسته با سیم کارت ۳G و ۴G


نعیم پردازش؛ آموزش، پخش و فروش همکار دوربین های مدار بسته

قطع شدن انتقال تصویر HILOOK