آموزش راه اندازی و نحوه نصب دوربین لامپی (برنامه ICSee)

نحوه نصب و انتقال تصویر دوربین مداربسته لامپی و پانوراما و آموزش راه اندازی تنظیمات دوربین لامپی ۳۶۰ درجه با نرم افزار انتقال تصویر icsee و Bulb camera.

به منظور راه اندازی دوربین لامپی در ابتدا لازم است تا تغذیه این دوربین در وهله ی نخست برقرار گردد که برای این عمل به راحتی می توان آن را با یک لامپ معمولی ۲۲۰ ولتی قرار گرفته در سرپیچ (هلدر) جایگزین نمود. در مرحله دوم و جهت مشاهده تصویر، نیاز به یک گوشی هوشمند از نوع اندرویدی و یا IOS (گوشی های اپل) در اختیار داشته باشید. نحوه کار بدین صورت است که با توجه به مجهز بودن خود دوربین لامپی ماژول بیسیم داخلی، ارتباطی را فی مابین آن با یک وسیله دیگر دارای ماژول وایرلس برقرار کنیم. بع عبارت دوربین لامپی مد نظر و یا دوربین های مشابه همانند دوربین های Panaroma یا Panaromic با توجه به عدم اتصال و ارتباط سیمی از ماژول های بیسیم استفاده شده در درون آن ها استفاده می نمایند. پس لازم است تا در ابتدا ارتباط بیسیم دوربین لامپی با مودم به صورت اکسس پوینت برقرار گردد و سپس با استفاده از گوشی هوشمندی که نرم افزار مربوطه (در اینجا برنامه ICSee) بر روی آن نصب شده است، به این اکسس پوینت یا مودم مشترک متصل شده و ارتباط تصویری بین دوربین و گوشی برقرار گردد.

بدیهی است در این حالت در صورت برقرار بودن اینترنت در مودم مربوطه، در صورت خارج شدن از منطقه تحت پوشش سیگنال وایرلس مودم، نیز می توان از راه دور تصاویر دوربین لامپی را مشاهده نمود. 

در ادامه سعی شده است تا با تهیه اسکرین شات، آموزش نصب و کانفیگ و راه اندازی دوربین مداربسته لامپی به صورت تصویری نمایش داده شود.

در ابتدا لازم است تا نرم افزار منحصر بفرد دوربین خریداری شده را از طریق اسکن QR Code موجود بر روی جعبه دانلود نمایید. پس از نصب برنامه IC see (تقریبا برای نرم افزارهای دیگر این مراحل با اندکی تغییرات مشابه یکدیگر می باشند) باید گوشی، مودم و دوربین در نزدیکی هم قرار داشته باشند تا بتوانند یکدیگر را پیدا و ارتباط برقرار کنند.

خوب، در مرحله اول برنامه ic see را باز کنید.

با باز شدن برنامه، پیغامی مبنی بر اضافه کرد دوربین بشما نمایش داده می شود.

پس از وارد صفحه زیر خواهید شد و برای راحتی و تسریع فرایند، بر روی Local Login کلیک کنید.

پس از آن وارد صفحه زیر خواهید شد که در این مرحله نیاز به ست کردن شبکه بیسیم و WIFI مورد نظر است.

با کلیک بر روی گزینه ی Set up my device to wi-fi از مرحله قبل وارد پیج بعد خواهید شد.

در این مرحله منتظر شنیده شدن پیغام صوتی از سوی دوربین لامپی بمانید که پس از شنیدن این پیغام باید بر روی گزینه سبز رنگ پایین یعنی Next Step کلیک شود که در این مرحله پس از سرچ نام SSD های وایرلس قابل شناسایی توسط نرم افزار، به نمایش در خواهد آمد. با کلیلک بر روی نام مودم مورد نظر در مرحله بعدی نیاز به وارد کردن پسورد مودم خواهید داشت.

در مرحله بعد، نرم افزار شروع به اسکن و جستجوی دوربین نزدیک شده به مودم و گوشی مورد نظر می کند.

که پس از لحاظاتی با یافتن آن، از شما پسورد جدیدی برای ست کردن بر روی آن در خواست خواهد شد.

پس از این مرحله باید یک نام را برای دوربین لامپی خود برگزینید.

و در مرحله آخِر به نمایش تصویر دوربین ختم خواهد شد.

 

 

جهت مشاهده فیلم آموزشی نحوه نصب دوربین لامپی با نرم افزار موبایل IC See می توانید به اینــجا مراجعه نمایید.

 


مطالب مرتبط:

 

نحوه راه اندازی دوربین های وایرلس VR CAM (دارای تصویر سه بعدی)

 

 

 

 

 

 

 

 

 


لیست قیمت همکار دوربین مداربسته، DVR و NVR

آموزش نصب دوربین مداربسته – لامپی و پاناروما

v380