نصب UPS (یو پی اس) جهت دوربین مدار بسته

نحوه انتخاب و نصب برق اضطراری در دوربین مداربسته و UPS مناسب دوربین مداربسته DVR، NVR و دوربین مداربسته شبکه و انتخاب یو پی اس UPS مناسب سیستم مداربسته و نحوه روشن کردن دوربین و دی وی آر در زمان قطع برق.

 

یو پی اس (Uninterruptible Power Supply) یا برق اضطراری در واقع دستگاهی است که برای نگه داشتن توان در زمان قطع برق برق می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در سیستم های دوربین مداربسته ای که به هر دلیلی قطع برق به صورت موقت مانع ضبط تصاویر دوربین ها خواهد بود می توان از آن استفاده کرد تا با استفاده از UPS برق دوربین مداربسته و دی وی آر برقرار شده و سیستم از عملکرد خود که همانا ذخیره سازی تصاویر ارسالی از دوربینهای مداربسته است، جا نماند.

استفاده از یو پی اس ها در یک سیستم مداربسته شرایطی دارد که محاسبه توان مصرفی کل سیستم آن را متاثر می سازد. در واقع در یک سیستم، تعداد دوربین ها، دید در شب بودن یا نبودن، مسافت دوربین ها از نقطه مرکزی تغذیه و همچنین میزان مصرف DVR و هارد دیسک قرار گرفته شده در آن باید محاسبه شود تا بتوان به صورت تقریبی مدت زمانی را برای روشن نگاه داشتن سیستم بیان کرد.

استفاده و خرید UPS جهت بسیاری از کارها، کاربرد دارد، اما با توجه به این که در این جا هدف از مطرح کردن این دستگاه، نگه داشتن برق دوربین های مداربسته و DVR یا ان وی آر در زمان قطع برق شهر می باشد، می توان به این نکته اشاره کرد که اگر قصد هزینه کردن بیش از اندازه برای خرید UPS را ندارید و از طرفی نگهداشتن مدت زمان روشنایی و سرپا بودن سیستم برای شما حیاطی تر است، لازم است تا وسایل و ادوات جانبی اضافی را از مدار خارج ساخته تا برق ذخیره شده در باتری UPS قادر به روشنایی بیشتری برای سایر دیوایس های سیستم مدار بسته باشد. از این وسایل می توان مانیتور یا نمایشگر را نام برد که در برخی مواقع می تواند مصرف توانی حتی بیش از مصرف کل ادوات در یک سیستم مداربسته را داشته باشد و چنانچه از مدار خارج نشود، به سرعت باعث دشارژ یو پی اس گردد.

یو پی اس هایی که برای دوربینهای مداربسته مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند تولید کننده توان های متفاوتی باشند. این UPS ها می توانند برق تولیدی خود را توسط باتری های داخلی قرار گرفته شده در کیس خود تامین کنند و یا از باتری های خارجی و یا در برخی از انواع آن به هر دو صورت، یعنی یوپی اس هم دارای باتری داخلی باشد و هم جهت افزایش توان آن، بتوان از اضافه کردن باتری یا باتری های خارجی دیگری در آن بهره برد.

جهت دریافت اطلاعاتی جهت محاسبه توان مصرفی برخی از دستگاه ها برای انتخاب UPS مناسب کلیک کنید.

 


مطالب مرتبط:

 

UPS چیست و چه کاربردی دارد؟

منبع تغذیه (آداپتور) و پاور دوربین مداربسته چیست؟

باکس پاور برق چیست؟

باکس پاور برق چیست؟

آموزش نصب دوربین تحت شبکه

 

 

 


نعیم پردازش: تولید کننده دوربینهای مداربسته و اعلام سرقت اماکن

پخش و فروش عمده به همکار انواع دوربین، دزدگیر ودی وی آر