نحوه تعویض برد دوربین مدار بسته

آموزش نحوه تبدیل دوربین مدار بسته آنالوگ به دوربین AHD با تعویض برد دوربین و مونتاژ کردن دوربین مدار بسته

Replace, Repair and changing the sensor board of CCTV

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

همان طور که می دانید دوربین های مداربسته از قسمت هایی تشکیل یافته است که برخی از این قسمت هابه صورت ماژولار می باشند و می توان در صورت معیوب شدن یا سوختن دوربین مداربسته و یا افت کیفیت آن پس از مدت زمانی مشخص، به جای دور انداختن آن ها به تعمیر دوربین مداربسته و استفاده مجدد از آن هم به عنوان یک گزینه مقرون به صرفه نگاه داشت.

%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%aa%d8%b9%d9%88%db%8c%d8%b6-%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d9%85%d8%a7%da%98%d9%88%d9%84-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-ahd

اجزای قابل تهیه برای مونتاژ دوربین مداربسته را می توان به صورت زیر دانست که در واقع این نمونه ها در تمامی دوربین ها، اعم از آنالوگ، دوربین های آنالوگ کیفیت بالا (دوربین مدار بسته AHD، HD-CVI و HD-TVI) و حتی دوربین های تحت شبکه نیز کاربری دارند.

  • تعویض برد PCB و ماژول دوربین مداربسته
  • تعویض لنز دوربین مدار بسته
  • تعویض آی آر کات فیلتر (IR Cut Filter) دوربین مداربسته
  • تعویض کابل دوربین مداربسته (منو دار یا بدون منو)
  • تعویض مادون قرمز یا دید (IR) در شب دوربین مدار بسته
  • تعویض بدنه و کیس دوربین مداربسته

به منظور بالا بردن و ارتقا کیفیت تصاویر دوربین های دارای قدمت، در صورت حفظ کیس و بدنه این دوربین ها می توان به راحتی با تعویض برد سنسور دوربین مداربسته به کیفیت هایی بالایی دست یافت. برای این منظور معمولا تولید کندگان بردهای دوربین مدار بسته در دو دسته برد و سنسور های تصویر آنالوگ ( شامل برد تصویر آنالوگ، برد و ماژول AHD، برد دوربین HD-TVI) و همچنین برد دوربین مداربسته شبکه از استاندارهایی خاص در اندازه و سایز و بکارگیری انواع سوکت و پین ها استفاده می کنند که براحتی و بدون نگرانی می توان با تعویض آن ها به خروجی دل خواه دست یافت. مثلا تصور کنید که از تصویر دوربینی که در چند سال قبل تهیه و نصب شده است با توجه به روند رو به پیشرفت تصاویر کنونی پاسخگو نباشد و از طرفی هزینه مجدد نیز برای راه اندازی و نصب یک سیستم مداربسته جدید نیز مقدور نباشد. در این صورت با تعویض برد دوربین مدار بسته آنالوگ با AHD با صرف هزینه ای بسیار نازل می توان به خروجی ایده آلی رسید!

برای تعویض برد یک دوربین مداربسته کافی است تا برد و ماژولی هم سایز با سنسور تصویر قبلی خود که دارای پین هایی شبیه به آن باشد را جایگزین کنید. البته چنانچه دوربین خیلی قدیمی تر باشد به نحوی که ماژول و سنسور تصویر حاضر نتواند با پین های این کابل تطبیق یابد می توان با تهیه کابل دوربین جدید و تعویض آن نیز این مشکل را بر طرف نمود. دقت کنید که در مرحله تعویض برد دستان شما الکتریسیته ساکن نداشته باشد چراکه این امر می تواند به بورد دوربین آسیب وارد کند.

جهت اطلاع از قیمت خرید برد دوربین مداربسته و ماژول و خرید PCB و دیگر قطعات مونتاژ دوربین مدار بسته همچون انواع کیس جهت مونتاژ دوربین، انواع لنز و کابل و دیگر تجهیزات مورد نیاز برای مونتاژ کردن دوربینهای مدار بسته، می توانید به اینجــــا مراجعه کنید.

.

.

.

.

.


نعیم پردازش: فروش و لیست قیمت دوربین مداربسته

آموزش دوربین مداربسته بصورت تخصصی

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

.

.

 

 

 

آموزش تبدیل دوربین آنالوگ به AHD اچ دی

نحوه تعویض برد دوربین مداربسته

آموزش تعمیر دوربین مداربسته

لوازم مونتاژ دوربین 

نحوه تبدیل دوربین آنالوگ به AHD