بالا بردن کیفیت فیلم و عکس دی وی آر DVR پس از ضبط

 

در مواردی گاها پیش می آید که پس از ضبط تصاویر دوربین های مداربسته نیاز به بالا بردن کیفیت عکس دوربین مداربسته و یا فیلم بکاپ گرفته از دستگاه DVR (دی وی آر) باشیم. برنامه افزایش کیفیت عکس و فیلم برای دی وی آر ها شاید گزینه ی خوبی باشد.

تصور کنید که دوربینی با کیفیت معمولی دریافت تصاویر را از فضای قابل دید خود انجام داده است و به سبب ضرورتی که در دید یکی از دوربین ها اتفاق افتاده است در حال حاضر نیاز به بالا بردن فیلم و عکس دوربین مداربسته دارید تا مثلا جزییاتی مانند چهره و صورت شخص مضنون و یا شماره پلاک خودرو آن قابل تشخیص گردد.

باید اینگونه عنوان کرد که همیشه در کارهای خود سعی کنید که از دوربین های مداربسته با کیفیت بالا استفاده نمایید. انتخاب دوربین مداربسته با رزولوشن تصویری بالا در مبدا باعث خواهد شد تا چنانچه در بازبینی های بعدی تصاویر دی وی آر ها و یا حتی ان وی آر ها نیاز به مشاهده جزییات بیشتری داشتید، این امر بسادگی و بدون صرف زمان میسر باشد. و البته در این مورد برای کاربری های حرفه ای و حساس تبدیل به الزام می شود و باید از دوربین هایی با کیفیت در سیستم مداربسته موجود استفاده گردد.

اما در این حالت یعنی بالا بردن کیفیت تصاویر ضبط شده در دوربین مداربسته پس از پشتیبان گیری، شاید کار چندان ساده ای نباشد ولی به هرحال فیلتر هایی وجود دارند که می توانند معمولا ما را به خواسته های خود برسانند. بر این اساس جبران سازی در فیلم ها کار بسیار پیچیده تر و مشکل تری است که در مقابل این جبران سازی در تصاویر راحت تر و کاربردی تر است.

در نهایت با توجه به اینکه کل فیلم بکاپ گرفته شده از DVR دی وی ار سیستم مدار بسته برای فرد مهم نیست، ابتدا از جزییات مهم تصاویر عکسبرداری می شود و در نهایت با جبران سازی و اعمال فیلتر های پردازش تصویری مناسب، به اهداف خود در این زمینه می توان رسید و چهره یا پلاک ضبط شده توسط DVR و دوربین مدار بسته را به کیفیت بالاتری رسانید.