خرید دوربین مداربسته برای خانه و نصب دوربین مداربسته در منزل

نصب دوربین و دزدگیر خانه
نصب دوربین مداربسته در خانه و منزل راه کاری است که تمروزه جهت بالاتر بردن سطح امنیتی منازل به کار می رود. به نظر برخی صاحب نظران در مقوله نصب سیستم های امنیتی منازل و هوشمند سازی آن، موجود نبودن سیستم دوربین مدار بسته در خانه به معنی دعوت از مجرمین برای ورود بدون اجازه به آن و انجام عمل خرابکارانه خود با دارا بودن احساس امنیت بالا برای سارقان است! نصب دوربین های مداربسته در منزل و خریداری آن ها به جهت نصب سیستم مداربسته در خانه در دهه گذشته رشد قابل توجهی داشته است چنانکه برخی از شرکت سازنده نیز سیستم هایی را خاص استفاده در این اماکن تولید کنند و همواره در حال ارتقا دادن و پیشرفت آن ها هستند.
 
خرید دوربین مدار بسته خانگی می تواند موجبات جلوگیری از جرم را به دنبال داشته باشد و یا در صورت وقوع جرم به عنوان مدرکی معتبر در محافل قضایی از آنها استفاده و به آن ها استناد شود. پس به نظر می رسد که نصب دوربین مداربسته در خانه امری حیاتی می تواند باشد و حتما باید یک سیستم مداربسته مناسب منزل را انتخاب و نصب کرد. به این موضوع نیز فکر کنید که هزینه تمام شده یک سیستم مداربسته خوب در حدود یکی دو درصد کل اجناسی است که در هنگام سرقت ممکن است توسط سارقین از منزل سرقت شود و همیشه پیشگیری بهتر از درمان است!
 
دوربین های به کاررفته در سیستم های دوربین مداربسته CCTV می تواند با سیم و بدون سیم یا اصطلاحا دوربین مداربسته بیسیم به هم متصل شوند و تعداد این دوربین ها بسته به نیاز و شرایط محل نصب دوربین مدار بسته متغیر است که همچنین از کیفیت هایی متفاوت نیز در دسترس هستند. حتی می توان در خرید دوربین مداربسته برای منزل از دوربین تحت شبکه IP استفاده کرد که با وجود قیمت هایی بالاتر تصاویر خوبی را در اختیار قرار می دهند.
 
بسیار مهم است که در زمان ارزیابی مالک حضور داشته باشد و نظرات خود را بیان کند. چراکه هیچ کس به اندازه مالک، ملک و یا خانه را نمی شناسد. برای مثال وجود نقاطی در محوطه که نیاز به پوشش دارند و یا نیاز به ایجاد نمودن یک دروازه امنیتی است میبایست با متخصصین شرکت در میان گذاشته شود تا بر اساس اندازه و نیازمندی های ملک شما می توانید از بین مدلهایی که کارشناسان ما به شما پیشنهاد می دهند سیستم مداربسته مناسب را انتخاب کنید.
 
 
 
به صورت کلی مسایلی که شما باید برای خرید دوربین مداربسته مد نظر قرار دهید شامل موارد زیر است :
  
خرید دوربین مداربسته گردان چرخشی اسپیددام یا PTZ
 
نصب دوربین مداربسته دید در شب و یا مادون قرمز بسته به نیاز محل
 
ردیابی حرکت به طور خودکار توسط دوربین مداربسته
 
کیفیت تصاویر دوربین مدار بسته (بر اساس تی وی لاین یا TVL در انالوگ و یا بر اساس مگاپیکسل)
 
سیستم صوتی دو طرفه و یا یک طرفه 
 
سیم و کابل کشی دوربین مداربسته
 
دوربین مداربسته بی سیم
 
کیبورد کنترلر PTZ اسپیددام
 
 با خرید دوربین مداربسته اسپیددام گردان یا چرخشی PTZ می توانید دقت را در سیستم مداربسته خود بالا ببرید و تا حدی نیز البته به صورت اصولی دوربین های مداربسته مورد نیاز را کاهش دهید. همچنین شما می توانید همه دوربین های چرخشی را با استفاده از برد کنترلی و دسته فرمان جوی استیک و DVR و یا با استفاده از ارسال فرمان از کامپیوتر شخصیتان هدایت و کنترل نمایید. بهتر اینست که دوربین مداربسته خارجی دارای تکنولوژی دید در شب باشند. همچنین دوربین های نصب شده در اطراف ملک با فرض نبود نور در خیابان باید دارای LUX پایین باشند که تا حدی بتوانند جبران سازی خودکار نور را انجام دهند. دوربین مداربسته مادون قرمز قادر به دیدن طیفی از نور است که چشم انسان قادر به دیدن آن نیست و این تابش نور رابه یک تصویر حرارتی قابل رویت تبدیل می کند. این دوربین ها می توانند در تاریکی مطلق و یا نرخ LUX نزدیک به صفر برای مثال در انبار های بدون پنجره نصب شوند و تصاویری را برای ضبط در خروجی خود مهیا کنند.
 
 
 
خرید دوربین مداربسته  بیسیم و یا سیمی
 
برای انجام سیم کشی و کابل کشی دوربین مداربسته نیاز به سیم و کابلی است که هم به دوربین برق رسانی شود و هم سیگنال دوربین را به سمت گیرنده و یا DVR  ارسال کند. در اغلب موارد باید کابل را روی دیوار و یا در زیر زمین نصب کرد که در این صورت جابجایی دوربین سخت است. سیم کشی مداربسته به صورت مجزا برای اماکن بزرگ که دارای چندین ورودی امنیتی هستند بسیار مناسب است و دوربین های مداربسته می توانند تصاویر افراد را در این ورودی ها ضبط کنند. در این موارد داشتن قابلیت صدای دو طرفه باعث می شود که از داخل خانه با مهمانانی که وارد می شوند همزمان با دیدن آن ها نیز به جای رفتن به سمت درب ورودی که فاصله ای نسبتا زیاد دارد صحبت کرده و عرض خوشامد بگویید!
 
تغذیه دوربین های بیسیم برای فضاهای پیرامونی ممکن است مشکل زا باشند. علاوه بر این دامنه برد سیگنال بیسیم محدود است و برای مسافت های دورتر سیگنال ارسالی در معرض تداخل امواج قرار خواهد گرفت. یک سیستم امنیتی مداربسته CCTV با کیفیت بی سیم  و آنالوگ می تواند در شرایط ایده آل تا ۹۰ متر سیگنال را ارسال کند که این محدوده برای اغلب خانه ها فراتر از نیاز است. سیستم های بیسیم از تکنولوژی Wi-Fi استفاده می کنند.
 IP Camera یا دوربین تحت شبکه
 
دوربین مداربسته  IP Base سیگنال خود را روی یک شبکه معمولا خصوصی و ویژه ارسال و دریافت می کند. از هر جای دنیا می توان با دسترسی به شبکه، تصاویر دوربین ها  را مشاهده و بررسی کرد که البته این سیستم برای املاک بزرگ مناسب است.
 
پروژه های امنیتی بزرگ از دوربین های مداربسته IP  استفاده می کنند تا از آسیب رساندن گیرنده و یا ضبط کننده توسط اشخاص حاظر در محل جلوگیری شود. مدیر امنیتی می تواند از جایی خارج از محل نصب دوربین ها نیز همه فعالیت ها را زیر نظر داشته باشد.