گوگل درایو Google Drive چیست؟

 

google drive گوگل درایو

گوگل درایو یک سرویس اشتراک فایل است که توسط کمپانی نام آشنای “googleگوگل تدارک دیده شده است. در این سرویس شما قادر خواهیئ بود تا دیتای خود را در آن قرار دهید و هر زمان و در هر جایی که لازم بود با استفاده از هر امکاناتی چون تبلت ها و موبایل های هوشمند و یا کامپیوتر ها از آن ها استفاده نمایید.

همچنین این کمپانی به مناسبت روز اینترنت پاک و تشویق کاربرانش به فعال کردن تائید احراز هویت چند مرحله‌ای، یا همان otp، وعده هدیه ۲ گیگابایتی فضای ذخیره‌سازی رایگان را در این سرویس خود یعنی گوگل درایو، برای کسانی که تنظیمات امنیتی و احراز اصالت خود را بازبینی کننده داده است.

 گوگل جزو کمپانی‌هایی است که همیشه تدابیری برای افزایش امنیت کاربران خود دارد، از این‌رو به مناسبت فرارسیدن این روز به همه ی کاربران و استفاده‌ کننده گان محصولات و سرویس‌های این کمپانی در صورت بازبینی گزینه‌های امنیتی همچون ایمیل ریکاوری، شماره تماس اضطراری، سؤال امنیتی و… وعده اختصاص ۲ گیگا بایتی فضای ذخیره‌سازی بر روی گوگل درایو را داده است.

از عملیات مهمی که می‌توانید جهت امنیت بیشتر انجام دهید فعال کردن گزینه ورود دو مرحله‌ای به اکانت خود است. این نمونه ورود به این صورت است که هنگام ورود به‌ حساب کاربری، پس از ورود پسورد، گوگل یک کد تأییدیه به شماره همراه ثبت شده ارسال می‌کند و پس از وارد کردن کد ارسالی به تلفن همراه، می توانید وارد حساب کاربری خود شوید.