بهترین محل قرار گیری دوربین های مداربسته

نصب اصولی دوربین مدار بسته و انتخاب محل مناسب برای نصب دوربینهای مداربسته.

نصب دوربین مداربسته در شیراز106

هنگام نصب دوربین مداربسته سوالاتی ممکن است در ذهنتان ایجاد شود، مثلا اینکه دوربین های محل کار خود را باید در کجا قرار بدهم؟ این سوال ممکن است ساده به نظر برسد. ولی مهم است که بدانید به طور خاص می خواهید چه چیزی را در دید خود داشته باشید و هدف شما از نصب سیستم مداربسته چیست؟ ممکن است عواملی وجود داشته باشند که شما آنها را در مسیر تصمیم گیری برای محل استقرار دوربین های محل مورد نظر خود در نظر نگرفته باشید. در اینجا برای شما لیستی تهیه شده است که ممکن است بررسی آن در پشتیبانی شما مفید واقع شود.

بنابراین در اینجا مطلب را کوتاه می کنیم و به بررسی این اهداف خواهیم پرداخت:

 √ پارکینگ های خارجی ساختمان: به طور حتم یکی از مهمترین محل های نصب دوربین های مداربسته و یکی از سخت ترین محل های مورد حفاظت، پارکینگ های آپارتمان ها، مجموعه ها و در کل اماکن هستند چراکه پارکینگ ها فضاهای بزرگ مورد استفاده جهت ورود و خروج هستند. بعلاوه شما همواره با بسیاری از متغیرها و موارد ناشناخته سر و کار خواهید داشت. پس متوجه باشید که همیشه باید آمادگی مواجهه با حادثه ای که در این فضای بزرگ اتفاق می افتد را داشته باشید.

 √ حیاط ها: حیاط ها معمولا جاهایی هستند که شرکت ها ماشین آلات و ابزار آلات و دیگر وسایل بزرگ در این محیط ها نگه داری می کنند. این موضوع ممکن است در امر ایمنی بسیار پیچیده به نظر برسد. در بهترین حالت ممکن دوربین ها برای دیدبانی نقاطی خاص و معین جای گذاری شوند. دوربین های مگاپیکسلی و دوربین های متحرک خودکار می توانند بهترین گزینه ها برای کنترل بیشتر این مکان ها باشند که البته ترکیبی از این دو نوع می توانند بهتر هم باشد.

 √ فضای خارج ساختمان: پوشش ورودی ها و خروجی ساختمان می توانند چالش برانگیز و مشکل باشد. و در حد امکان بهتر است دوربین های این محیط با دوربین های حیاط و پارکینگ یکی نباشد و از دوربین های جداگانه ای برای پوشش استفاده گردد. هر چه میزان دید دوربین وسیع تر در نظر گرفته شود، اجسام در تصویر کوچک تر به نظر خواهند رسید. از این رو می بایستی برای دیدن جزییات بیشتر از تعداد دوربین های بیشتری استفاده کنید.

 √ امنیت در فضای خارجی ساختمان: با بکارگیری دوربین و سیستم ضبط مناسب و با صرفه اقتصادی می توان، از نقاط و مکان های حساس و غیر قابل دسترسی برای عموم محافظت کرد. بسیاری از سیستم ها در صورت کانفیگ قادر به ارسال پیامک، ایمیل و هشدار هستند تا در صورت بروز حرکتی در دید دوربین، صاحب سیستم را از آن مطلع سازند. علاوه  براین دوربین های PTZ قابلیت تغییر مسیر دید و زوم کردن را دارند.

 √ ذخیره اطلاعات اتومبیل های خارج ساختمان: اطلاعات اتومبیل ها را می توان براحتی ذخیره کرد که این فرآیند بیشتر در گروی دوربین است تا تایپ اطلاعات. درج اطلاعات اتومبیل ها می تواند در مواقع لزوم برای ارجاع به مسئولان، کارآمد و موثر باشد.

 √ ایمنی داخلی ساختمان: زمانی که در مورد ایمنی داخلی صحبت می کنیم بایستی عوامل متعددی را در نظر بگیریم. اولا ممکن است هر محلی را برای نصب دوربین ضروری بدانید. ثانیا حتما می خواهید تمام ورودی های مکانتان مجهز به دوربین باشند. در مورد منزل با انجام این کار می توانید از ورود مزاحمانی که از وجود دوربین اطلاعی ندارند با خبر شوید.

 √ کنترل دارایی داخل ساختمان: بطور حتم یکی از دلایل استفاده از دوربین ها در داخل ساختمان حفاظت از وسایل قیمتی داخل ساختمان و کنترل ورود و خروج می باشد. با جای گذاری دوربین در محل های پر رفت و آمد و مناسب می توان از ورود و خروج افراد به داخل ساختمان مطلع شد. برای حفاظت از وسایل گران قیمت داخل ساختمان همواره استفاده از دوربین های اضافی در محل نگهداری این وسایل توصیه می شود. نظر دیگری نیز وجود دارد که بر اساس آن باید دوربین هایی بر سر خروجی ها مستقر شود تا از خروج افراد نیز اطلاعاتی ذخیره سازی شود.

 √ جلوگیری از اتلاف زمان: کنترل گذر زمان در امر فیلم برداری بیشتر از آنچه فکرش را بکنید مهم است. بسیار اتفاق می افتد که همکاران بجای یکدیگر و بجای دوستانشان در محل کار ساعت بزنند و برای استراحت به بیرون بروند و بعدا به اتاق کار خود برگردند. البته استفاده از اکسس کنترل ها نیز برای جلوگیری از وقوع این امر موثر خواهد بود.

 √ کنترل فضای داخل: دوربین های پوششی برای فضای وسیع نیز امروزه محبوب شده اند. به کمک این دوربین ها مدیران و صاحبان کار می توانند بر روی فعالیت های کارگران و کارمندان خود نظارت کافی را داشته باشند. این دوربین ها می توانند در جهت سیاست های حفاظتی و نظارتی مدیران برای کنترل کارمندان و ارباب رجوع مورد استفاده قرار گیرند.

 √ کنترل دارایی های مالی داخل ساختمان: در هر شغلی دارایی های ارزشمندی وجود دارد که باید مورد محافظت قرار بگیرد. هر چیز ارزشمندی از ماشین آلات و کامپیوتر گرفته تا گاوصندوق ها و اسناد و حتی خود کارمندانی که در محیط مشغول بکار هستند و پتانسیل دزدیده شدن یا خراب شدن را دارند بایستی مورد مراقبت قرار گیرند. مراقبت از این اموال وظیفه این دوربین ها می باشد.

 √ ضبط اطلاعات اشخاص تردد کننده به ساختمان: اگرچه این مورد را در انتهای گزارشم آورده ام، باید بگویم مهمترین مورد همین است. ثبت اطلاعات افرادی که به ساختمان ورود و یا از آن خروج می کنند ممکن است در مواقع لزوم حیاتی است و می تواند بسیار راه گشا عمل کند. استقرار یک دوربین در سردر هر ورودی که فقط فضای ورودی و خروجی را پوشش دهد بسیار مهم است. این دوربین ها می بایست به نوعی انتخاب گردند که  اطلاعات و تصاویری از چهره این افراد را در اختیار ما قرار دهد.

 

 

 

نعیم پردازش: تولید، پخش و فروش دوربین مداربسته

اموزش نصب دوربین مداربسته

بهترین محل نصب دوربین مداربسته