عوامل موثر در کیفیت ضبط دی وی آر DVR

دی وی آر شیراز دوربین مداربسته

کیفیت ضبط یک دستگاه DVR را می توان از دو جهت مختلف مورد بررسی قرار داد.

  1. اندازه یا رزولوشن تصویر: بزرگی تصویر نقش بسزایی در ضبط جزئیات تصویر دارد. به بیان دیگر هرچه اندازه تصویر ضبط شده بزرگتر باشد جزئیات بیشتری پس از ضبط قابل بازبینی است. برای نشان دادن بزرگی تصاویر ضبط شده در دستگاه DVR دوربین مدار بسته معمولا از قالب های رزولوشنی تلویزیون استفاده می گردد.
  2. تعداد فریم در ثانیه (fps): تعداد فریم تصویر در ثانیه نمایانگر تعداد عکس های ذخیره شده در هر ثانیه از فیلم ضبط شده است. بنابراین تعداد فریم تصویر نقش مهمی در ضبط جزئیات ریزتر و حرکات در تصویر پس از ضبط را دارا است. طبیعتا هرچه تعداد فریم دی وی آر بیشتر باش، اجسام متحرک در تصویر را با کیفیت بهتر و جزییات را بالاتر مشاهده خواهید نمود.

رابطه روزولوشن با تعداد فریم

 DVRها می توانند حجم مشخصی از اطلاعات را در هر ثانیه ضبط و پردازش کنند. در حالتی که اندازه تصویر انتخاب شده برای ضبط از توانایی دستگاه بالاتر باشد دستگاه تعداد فریم تصاویر را پایین میآورد. تنها دستگاه هایی که از قدرت پردازنده بالاتری برخوردار باشند، قادرند تا تصاویر بزرگ را با فریم بالا ضبط کنند. برای دستگاه هایی که تعداد فریم شان در ضبط با کیفیت پایین می آید از عبارتی مشابه  عبارات زیر استفاده می گردد:

Up to D1 Recording Resolution Non-Real time :اصطلاح Non-Real time به مفهوم ضبط تصاویر در تعداد فریم زیر ۲۵ فریم خواهد بود.
D1 Recording Resolution Real time: برای دستگاه هایی استفاده می شود که کاهش تعداد فریمی در آنها مشاهده نمی شود.

 

 

 

 

 

 

نعیم پردازش؛ تولید و پخش و فروش انواع DVR و NVR به قیمت همکار