آموزش تعمیر و نگهداری دوربین مداربسته و DVR و NVR

تعمیر سیستم مداربسته و نحوه اورهال و استفاده مجدد و آموزش بهینه کردن دوربین مداربسته، دی وی آر و ان وی آر.

 

 

مهمترین نکاتی که بایستی در این مورد در نظر داشته باشید عبارتند از:

۱٫ هموار کردن زاویه دید :

مسیر دید دوربین های خود را همواره بررسی نمایید و اگر از دوربین های بیرونی استفاده می کنید شاخ و برگ درختان، بوته ها یا سایر چیزهایی که ممکن است زاویه دید را محدود کنند را از جلوی دوربین بردارید.
هیچ چیزی بدتر از این نیست که هنگام مانیتور کردن یا بازبینی فیلم ها متوجه شوید شاخه یک درخت یا کمد یا هر وسیله اضافه دیگری دقیقا آن قسمت از تصویر را که شما لازم داشتید پوشانیده است.

۲٫ لنز دوربین ها را تمیز نمایید:

دوربین های داخلی و بیرونی خود را بازرسی نمایید و مطمئن شوید که لنزهای آنها کاملا تمیز هستند و هیچگونه گرد و خاک، لکه آب یا چیز دیگری روی لنزها قرار ندارد.
می توانید از دستگاه های دمنده باد برای پاک کردن گرد و خاک و از یک دستمال تمیز برای پاک کردن لکه های آب استفاده نمایید.

۳٫ پکیج دوربین ها را بررسی کنید

همیشه ممکن است پکیج های دوربین ها به مشکل برخورده باشند و خاصیت ضد آب بودن خود را از دست داده باشند. لازم است تا پکیج دوربین ها را باز کرده و چک کنید که آیا آب یا آلودگی دیگری وارد شده است یا خیر.

۴٫ مطمئن شوید که سیستم کابل کشی به درستی متصل هستند

همه کانکشن های کابل ها به دوربین ها، DVR و مانیتور را چک کنید و مطمئن شوید که همه کابل ها بطور ایمن متصل هستند و دیتا و برق را به درستی منتقل می نمایند.
کابل ها رو بررسی که آیا پوسته آنها خوردگی پیدا کرده اند یا نه و همینطور چک کنید که در زوایا کابل ها دچار شکستگی نشده باشند.

۵٫ زنگ زدگی کانکتورها

اکانکتورها را بررسی کنید که دچار زنگ زدگی نشده باشند. زنگ زدگی کانکتورهای تصویر باعث اختلال در تصویر شده و زنگ زدگی کانکتورهای برق باعث سوختن دستگاه های شما خواهند شد.

۶٫ خاک روی DVR را پاک کنید.

با گذشت زمان، مطمئنا لایه ای از خاک روی دستگاه DVR شما قرار خواهد گرفت.
اگر DVR را مرتب از خاک پاک نکنید ممکن است در کارایی دستگاه شما اختلال ایجاد شود.
شدیدا توصیه می شود به هیچ عنوان پکیج دستگاه DVR را باز نکنید.

۷٫ منبع تغذیه دستگاه ها را بررسی کنید

 بطور مرتب منبع تغذیه دستگاه های امنیتی خود را بازدید کنید و مطمئن شوید به علت تفاوت دما، طوفان یا هر علت دیگری تغییری در میزان خروجی آنها بوجود نیامده است. اگر از UPS استفاده می کنید مطمئن شوید که باتری آن بطور کامل شارژ می شود و هیچ پیغام اخطاری وجود ندارد

۸٫از ولت متر استفاده کنید

همینطور بهتر است از یک دستگاه ولت متر برای اطمینان از اینکه ولتاژ صحیح به دوربین های شما می رسد استفاده نمایید.
اگر از یک برنامه منظم برای بررسی و نگهداری سیستم امنیتی خود استفاده نمایید، می توانید از دارایی های خود به درستی محافظت کرده و بیشترین کارایی را از سیستم امنیت تصویری خود داشته باشید.

 

 


پخش و فروش عمده و تعمیر دوربین مداربسته، DVR و NVR شبکه