کاربرد بیکان beacon موبایل چیست؟

iBeacon-screen-بیکان موبایل
کاربرد بیکان موبایل

 

   beacon  یکی از تکنولوژی های روز ارایه شده است که هنوز در مرحله تحقیقات به سر می برد و در واقع ارتباطی فی ما بین دستگاه تلفن همراه شما و یک سری سنسور نصب شده در برخی مکان ها برقرار می کند و به نوعی توسط تلفن همراه موقعیت و اطلاعات ذخیره شده در بیکان جمع آوری و تحلیل می شود.

در صورت عملیاتی شدن این پروژه کمک بسیار بزرگی به انسان مانند سایر تکنولوژی های برتر خواهد بود به نوعی که در همه جا موبایل وجود دارد و در هر جایی هم می شود بیکان موبایل را نصب کرد.

مثلا تصور کنید که می خواهید در ایستگاه مترو یا قطاری که دارای خطوط زیادی مثلا ۱۵ خط در یک ایستگاه است! (شاید نه در ایران ولی در کشورهایی حتی به ۳۰ مسیر نیز در یک ایستگاه واحد نیز می رسد) اگر بخواهید از روی نقشه های نصب شده در محل ایستگاه مسیریابی خود را انجام دهید کار خیلی سختی خواهید داشت، مخصوصا اگر در آن کشور و با زبان آنجا غریب هم باشید. اما به راحتی توسط تلفن همراه و بیکان این امر مرتفع خواهد شد و می توانید براحتی مسیر یابی دقیق خود را انجام دهید. دقت کنید که با تجسم مثال یاد شده می توانید براحتی تفاوت کاربرد بیکان Beacon با GPS را متوجه شوید!

 

شما فکر می کنید چه کاربرد های دیگری ایبن تکنولوژی می تواند داشته باشد؟ ایده های خود را در قسمت نظرات وارد کنید.