دوربین مداربسته حرارتی چیست؟

 Thermal-Imaging-PTZ-CCTV-CCD-Camera-SX-TA3250-نصب آموزش دوربین مداربسته شیراز

 

دوربین های مداربسته حرارتی یا گرمایی (Thermal CCTV Camera) نوعی از دوربین های مداربسته هستند که تصاویر خود را به جای نور از روی حرارت محیط شبه سازی می کنند. در این بخش سعی خواهیم نمود تا به بررسی اجمالی این نوع دوربین ها بپردازیم.

عملکرد دوربین های حرارتی چگونه است؟

دوربین های مداربسته حرارتی ساختارشان تا حدی شبیه به دوربینهای مداربسته عادی است. در این نوع دوربین ها بسیاری از قسمت های دوربین کارکرد مشابه ای دارند.
دوربین حرارتی از طریق یک لنز پرتوهای گرمایی منتشر شده توسط اجسام گرم را بر روی چیپ تصویر گرمایی متمرکز می کنند. چیپ تصویر این دوربین ها به جای دیود حساس به نور از دیودهای حساس به پرتوهای گرمایی تشکیل شده است. این دیودها پس از برخورد پرتوهای گرما با توجه به شدت آن مقداری از ولتاژ را ایجاد می کنند که در نهایت به اطلاعات دیجیتال یا سیگنال های آنالوگ تبدیل می شود و از این طریق شما خواهید توانست آنها را در یک نمایشگر ببینید.

کاربرد دوربین های مداربسته حرارتی چیست؟

دوربین های حرارتی با توجه به خصوصیات و مشخصات تنها کاربری های مرتبط با ردیابی و تشخیص دارند. از جمله و عمده استفاده این دوربین ها در محل هایی با حساسیت امنیتی بالاست. این دوربین به کاربر امکان می دهد تا اطلاعات حرارتی محیط اطراف خود را دریافت کند. این اطلاعات می تواند نقش حیاطی در ایجاد امنیت بیشتر در محیط را داشته باشد.

thermal_camera_examoke. تصویر دوربین مداربسته دوربین حرارتی

 

نقاط قوت و ضعف دوربین های حرارتی

نقاط قوت
  • دوربینهای حرارتی امکان تشخیص موجودات زنده و خودروها را تا برد بسیار بالا را فراهم می کند.
  • دوربین های حرارتی امکان تشخیص و مکان یابی موجودات زنده و خودروها را در شرایط بد آب و هوایی ایجاد می کنند.
  • دوربین حرارتی مداربسته می تواند امکان دسترسی به اطلاعات حرارتی محیط را فراهم کند. این اطلاعات می تواند کاربردهای مهم و خاصی داشته باشد. برای مثال زنده بودن یک جسم یا موجود را نشان دهد. یا روشن بودن یک خودروی بی حرکت را تشخیص دهد.
نقاط ضعف
  • دوربین های مدار بسته حرارتی رزولوشن بسیار محدودی دارند (نهایتا تا ۲۸۸*۳۸۴) که در تشخیص جزئیات تصویر شما را با مشکل رو به رو خواهد کرد.
  • دوربینهای حرارتی با توجه به دادن تصویر حرارتی از صورت، نمی توانند امکان تشخیص هویت افراد را ایجاد کنند.
  • دوربین های حرارتی به نسبت گران قیمت و پر هزینه هستند.

 

 

 

 


لیست قیمت نصب دوربین مداربسته در شیراز و لیست قیمت نصب دزدگیر اماکن در شیراز و نمایندگی انحصاری دوربین مداربسته