دوربین مداربسته ضد آب (CCTV)

 انواع دوربین مدار بسته ضد آب و گرد و غبار مناسب نصب در فضای بیرون ساختمان و باران و رطوبت.دوربین مداربسته ضد آب شیراز

 

     واژه ضد آب یا واتر پروف Water proof به طور کلی معنایی بسیار گسترده دارد. این اصطلاح می تواند در مورد سایر محصولات نیز مورد استفاده قرار گیرد. در اصل نمی توان هیچ پوششی را به طور مطلق ضد آب فرض کرد. اما می توان درجات مقاومت آنها در مقابل نفوذ آب را بررسی کرد.
این مقاومت از طریق استانداردی که با IP مورد بررسی قرار می گیرد قابل فهم است. این استاندارد مشخص می کند هر پوشش تا چه اندازه ای در مقابل نفوذ آب میتواند از خود مقاومت نشان دهد.
دوربین های ضد آب به طور عمومی مقدار IP بالاتر از ۶۵ دارند. پوششی با این درجه از مقاومت قادر است تا از نفوذ آب باران به دوربین محافظت کند.
در صورتی که به دنبال پوششی باشید که بتواند از دوربین در داخل آب محافظت کند باید از پوشش های با IP بالاتر از ۸۹ استفاده کنید که البته دارای مشخصات و خصوصیات خاصی هستند.

تست ضد آب بودن دوربین چگونه و بجه روشی صورت می پذیرد؟

استاندارد IP تست هایی مربوط به خود را دارد که با به صورت کامل مطابق با قوانین تعیین شده صورت خواهد گرفت. از آنجایی که دوربین های مداربسته معمولا دارای استاندارد IP66 هستند برای تست آنها پس از پوشاندن قسمت پشتی دوربین (قسمت نصب شدن دوربین به دیوار یا سقف) با پمپ های فشار قویی از جهات مختلف آب را برای مدتی معین به سمت دوربین می پاشند و در نتیجه پس از اجرای این تست نباید اختلالی در عملکرد دوربین ایجاد شود.

سوال دیگیری که ممکن است در ذهن شکل گیرد این است که آیا میتوان دوربین های مداربسته ضد آب را در آب غوطه ور کرد؟

در پاسخ باید بگوییم که معمولا خیر. دوربین های مداربسته ضد آب معمولا دارای استاندارد IP66 هستند. دوربین هایی با این استاندارد را می توانید با آب پرفشار از هر جهت بشوئید. اما معلق کردن دوربین در آب احتمالا موجب از کار افتادن دوربین خواهد شد. البته دوربین هایی با استاندارد IP67 نیز وجود دارند که میتوان انها را به صورت موقت در آب معلق کرد.