دوربین مداربسته بی سیم چه معایب و مزیتی دارند؟

new-wireless-4-camera-usb-dvr-alarm-security

می توان عیوب و منفعت های سیستمهای مداربسته بیسیم یا وایرلس آنالوگ را به صورت زیر در نظر گرفت:

مزیت ها

  به نوعی مزیت اصلی دوربین های مداربسته بی سیم و ابتداعی ترین کاربرد آن راحتی و سرعت بالا در نصب آنها است. دوربین های مداربسته بی سیم را می توانید در هر محلی بدون توجه به نوع سیم کشی محل نصب کرد (اگر دوربین با باتری کار کند). برای دوربین های مداربسته بدون باتری هم می توان به راحتی از نزدیک ترین پریز، برق تغذیه دوربین را تامین کرد. دوربین مداربسته بی سیم فاقد سیم است و تنها با دسترسی مستقیم به دوربین می توان آن را قطع کرد و امکان قطع کابل دوربین مداربسته از پایین وجود ندارد. هزینه های کابل کشی و داکت کشی نیز برای این نوع دوربین های مداربسته  تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. در ضمن گیرنده دوربین مداربسته می تواند به راحتی جا به جا شود یا تصاویر دوربین ها به راحتی از چند محل بازدید شود.

معایب

 در دوربین های مداربسته بی سیم، تغذیه باتری بزرگترین دردسر است. گذشته از زمان مورد نیاز در صورت زیاد بودن دوربین ها هزینه باتریها می تواند مبلغ قابل توجهی افزایش یابد. سیگنال خروجی دوربین های مداربسته بی سیم خیلی قوی نیست. به همین جهت موانع مخوصا موانع فلزی می توانند به راحتی شدت این سیگنال را کاهش دهند. در واقع روش استانداردی هم برای محاسبه میزان افت سیگنال دوربین مداربسته بیسیم در طول فواصل وجود ندارد و این کار باید به صورت تجربی انجام شود. از طرف دیگر در صورتی که دوربین فاقد باتری باشد شما باید به هر حال برای تامین برق دوربین کابل کشی و داکت کشی را انجام دهید. اگر دوربین های مداربسته بی سیم در فضای بیرونی یا خارجی نصب شده باشند در هوای بارانی سیگنال دوربین ها با کاهش رو به رو خواهد بود. به طور کلی کیفیت تصویر دوربین های مداربسته بی سیم تا حد زیادی محدود است چراکه مقدار اطلاعات قابل انتقال از طریق سیگنال های رادیویی نمی تواند خیلی زیاد باشد. در ضمن نویز سیگنال در طول مسیر هم بر روی تصویر شما تاثیر خواهد داشت.امکان تهیه این دوربین ها با انواع لنزها خیلی سخت است و معمولا با لنزهای فیکس ۳٫۶میلی متر ساخته می شوند.

سیگنال اکثر این دوربینها در فرکانس ۲٫۴GHz انتقال می یابد (در دوربین آنالوگ). این سیگنال همپوشانی زیادی با سیگنال های تجهیزات مختلف مخابراتی دارد که بر روی تصویر شما تاثیر می گذارد. از طرف دیگر تصاویر فرستاده شده آنالوگ از طرق دوربین های مداربسته بیسیم تقریبا کدگذاری نشده و می توان گفت هرکسی با استفاده از یک گیرنده ۲٫۴Ghz  می تواند تصاویر را از دوربین های مداربسته شما دریافت کند که جنبه امنیتی دوربین مداربسته را به شدت زیر سوال می برد. البته اگر از دوربین های مداربسته تحت شبکه بی سیم استفاده کنید، دو مشکل آخر نمود کمتری خواهند داشت.

 

 

 

 

 


نعیم پردازش:پخش و فروش عمده دوربین مدار بسته

نصب دوربین مداربسته در شیراز به صورت حرفه ای و فروش عمده دوربین مداربسته در شیراز و جنوب کشور+آموزشکده نصب دوربین مداربسته و اعلام سرقت در شیراز تهران و مشهد مقدس