دوربین های مداربسته مخفی و انواع آن

 pin camera

  استفاده از دوربین های مداربسته با توجه به کاربرد و مکان مورد  استفاده از آن دارای کاربری های متفاوتی است. به همین دلیل مدل های متفاوتی از این دوربین ها برای استفاده ها و مصارف مختلف طراحی و ساخته می شود. یکی از انواع این مدل ها دوربین های مخفی مداربسته می باشند که با استفاده از این نوع دوربین می توان مکان را به صورت غیر محسوس کنترل کرد. این نوع دوربین ها اکثرا دارای کیفیتی ضعیف یا متوسط می باشند و در کارهای حرفه ای معمولا از آن ها استفاده نمی شود.

حال به انواع دوربینهای مداربسته مخفی می پردازیم:

دوربین های مینیاتوری یا پین هول:

دوربین های پیل هول از رایج ترین دوربین های مداربسته مخفی می باشند. نحوه ی نصب این دوربین هاست که باعث می شود شما نتوانید این دوربین ها را ببینید. پیل هول به معنی سوراخ کوچک است و منظور لنزهای این نوع دوربین ها می باشد.زیرا به گونه ای ساخته شده اند که بتوانید از یک سوراخ یا حفره کوچک تصویر را مشاهده کنید. این نوع دوربین با کیفیت های متفاوتی تولید می شود  که بهای دوربین های با کیفیت آن تا حدودی بالا می باشد.

دوربین های مینیاتوری معمولی (Miniaturi Camera )

دوربین های کوچکی که  برای استفاده شخصی ودر سیستم های مداربسته کوچک استفاده می شود.این دوربین ها که دارای لنز ثابت ، قیمت ارزان و به راحتی قابل پنهان کردن می باشند.  بعضی از این دوربین های مینیاتوری دارای مادون قرمز می باشند که امکان تصویر برداری در شب را فراهم می کنند. دوربین های مینیاتوری از نظر ظاهری شبیه دوربین های پین هل هستند با این تفاوت که لنز این نوع دوربین ها با دوربین های پین هل متفاوت می باشد. ولتاژ کاری دوربین های مینیاتوری ۱۲ ولت مستقیم با توانایی انتقال صدا و تصویر است .نحوه نصب این نوع دوربین ها همانند دوربین های پین هل می باشد.

دوربین های مینیاتوری بی سیم

اندازه این نوع دوربین ها از دوربین های عادی بزرگتر است.که به صورت بیسیم می توان از آن ها استفاده کرد.این نوع دوربین ها دارای یک گیرنده هستند، که سیگنال های دریافتی را به این گیرنده ارسال کرده و به این طریق می توان تصویر ارسال شده از این نوع دوربین هارا دریافت نمود.

دوربین های دتکتوری

این نوع ساخت قاب این نوع دوربین ها به شکل دتکتور دود دسیستم های آتش سوزی یا دتکتور دزدگیر در سیستم اعلام سرقت می باشد.ساخت بدنه ی این نوع دوربین ها باعث شده که تشخیص این نوع دوربین ها بسیار مشکل باشد.

دوربینهای هالوژنی

اندازه ی این دوربین ها به گونه ایست که به راحتی در قاب یک لامپ هالوژنی قرار می گیرند.

دوربین های آینه ای

ازیک آینه ی یک طرفه ساخته شده اند وازخارج به صورت یک آینه ی محدب دیده می شوند.در داخل آینه یک دوربین نصب شده که تصاویر را ایجاد می کند.اگر بخواهید از این نوع دوربین ها استفاده کنید باید نور محیط را تنظیم کرده تا دوربین نور خوبی برای نشان دادن تصاویر دراختیار داشته باشد.

 آموزش نصب دوربین مداربسته در مشهد و سیستم های امنیتی الکترونیکی و نظارت تصویری در شیراز و تهران