انواع برد (PCB) دوربین های مداربسته

نحوه اصالت و بررسی تخصصی اصل بودن انواع برد و سنسور تصویر دوربین CCTV و DVR و آموزش تشخیص اصل بودن برد و PCB دوربینهای مداربسته.

   سعی خواهیم کرد تا در این صفحه مطالبی را در اختیار همکاران قرار دهیم تا به نوعی در نحوه تشخیص برد اصلی دوربین مداربسته مفید فایده واقع گردد. اهمیت این موضوع از آنجاست که در بازار این روزهای مداربسته، از بردهای متفاوتی در تولید یک دوربین مداربسته حتی با یک کیس و بدنه واحد، استفاده می شود و ممکن است که فروشنده تنها با ادعای اصل بودن و نام بردن پارت نامبرهای برد و پردازشگرهای تصاویر PCB در زمان خرید شما، اقدام به فروش برخی دوربین های نامرغوب کند که همان گونه که می دانیم این مسئله می تواند با گذشت اندک زمانی پس از خرید و نصب دوربین در پروژه مشتری، فارغ از کیفیت پایین رزولوشن و تفاوت نمایش رنگ در آن ها، شما را با مشکلاتی دیگر نیز مواجه سازد که در عمل شما را متحمل هزینه های اضافی گرداند. سعی شده است تا در زیر اطلاعات واقعی هر محصول گردآوری و در اختیار شما همکاران محترم جهت بهره برداری بهتر قرار گیرد. لازم به ذکر است که این PCBها در انواع دوربین های AHD و IP مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع با آشنایی بردهای دوربین های مداربسته مختلف، شما می توانید براحتی حتی قبل از خرید محصول، کیفیت آن را در ذهن خود متجسم کنید و در عمل با دانش خود نسبت به تهیه و انتخاب بهترین گزینه مطلوب خود اقدام نمایید. در هر یک از لینک های قرار داده شده در زیر، تصویر برد و PCB دوربین مداربسته را می توانید به صورت واضح جهت حصول اطمینان و مقایسه دوربین های مداربسته انتخابی خود از هر فروشنده ای مشاهده کنید که برای نمایش بهتر آن ها، در هر یک از زیر بخش های مربوط به خود به همراه توضیحات، مشخصات و اطلاعات فنی و دقیق آن ها ارائه شده است.

در مجموع به خاطر داشته باشید که کیفیت دوربین های تولید شده با سنسور SONY در جایگاه اول، پس از آن سنسور اپتینا، سپس OV یا امنی ویژن و در ادامه سنسورهای دیگر تولید کنندگان مانند XM و PIXELPLUS و … جای دارند که جهت آشنایی و انجام قیاس جهت تشخیص اصالت برد و نحوه تشخیص اصل بودن سنسور تصویر دوربین مدار بسته می توانید با کلیک بر روی هر بخش وارد آن شوید و تصویر و عکس پشت و روی برد به همراه جزییات اطلاعات فنی آن را مشاهده نمایید.

در ارتباط با کیفیت تصویر خروجی یک دوربین مداربسته، ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که سنسور تصویر بکار گرفته شده در آن، به تنهایی تاثیر گذار نبوده و حتی کیفیت لنز بکار رفته در دوربین، IR CUT FLTER و همچنین آی سی پردازنده ی میکس شده با آن نیز مهم است. برای مثال می دانیم که سنسور تصویر سونی (در هر پارت نامبر و کیفیتی و البته به شرط اصل بودن) از همرده های خود بالاتر و ماندگارتر است. اما اگر در دو دوربین با سنسور کاملا یکسان مثلا ۲ مگاپیکسل SONY 323 با این تفاوت که در یکی از لنز ۳ مگاپیکسلی درجه یک و در دیگری از لنز ۳ مگاپیکسلی درجه دو استفاده شود، شاهد مشاهده دو تصویر متفاوت از یکدیگر حتی با وجود یک سنسور تصویر واحد خواهیم بود که این مورد را می توان در مورد پردازنده ی تصویر نیز بسط داد؛ به عبارت دیگر همان سنسور IMX SONY 323 و اینبار حتی با یک لنز و IR CUT درجه یک قرار گرفته شده روی آن را در نظر بگیرید، با این تفاوت که در برد آن ها برای پردازش کردن تصاویر از پردازشگرهی متفاوتی همچون پردازنده NEXTCHIP 2441، NEXTCHIP 2470، V30 و یا پردازنده ۸۵۳۱ استفاده شده باشد که در عمل تفاوت تصاویر تولید شده با همان سری از سنسور سونی واحد کاملا مشهود است و با توجه به اختلاف قیمت هر قطعه ار این بردها می توان دوربین هایی با قیمت های متفاوتی تولید کرد اما همگی با سنسور سونی! در این حالت قطعا کیفیت تصویر دوربین مداربسته در برخی خیلی قوی تر از دوربین تولید شده با همان سنسور و پردازنده ی دیگر می باشد؛ تصور کنید که در این حالت در زمان خرید، فروشنده به شما قیمت دوربینی را می دهد که به ادعای او سنسور بکار رفته شده در آن مثلا سونی ۳۲۳ است ولی با قیمتی بسیار متفاوت تر از قیمت واقعی آن و عرف بازار. که در این صورت با در نظر گرفتن حسن نیت فروشنده نسبت به اصالت سنسور سونی بکار رفته شده در آن، مطمئنا در تولید این دوربین مدار بسته از پردازنده ی ضعیف تری انتخاب شده که باعث پایین آمدن قیمت تمام شده ی آن می شود و طبیعتا نباید انتظار ماندگاری بالای تصویر و مشاهده ی تصویری واقعی از این دوربین را داشت. در هر صورت برای مقایسه و تعیین اصل بودن سنسورهای ادعا شده مورد استفاده در هر دوربین در زمان خرید، می توانید با توجه به پارت نامبر آن ها از لینک های زیر استفاده نمایید.

این صفحه مرتبا در حال بروزرسانی می باشد…


مقایسه انواع PBC و برد های دوربین مداربسته AHD


بورد PCB دوربین مداربسته SONY IMX322

PCB و مشخصات برد دوربین مدار بسته F22

مشخصات برد دوربینهای مداربسته IMX291 Sony Starlight

بررسی برد دوربین مداربسته ۴۶۸۹ +NVP 2475

برد دوربین OV 4603

برد دوربین  مداربسته Aptina 0237

برد و PCB دوربین مداربسته WDR IMX-290 SONY

سنسور تصویر و برد دوربین مداربسته HDI8901+H42

برد (PCB) دوربین مداربسته Aptina0230 + V30

برد (PCB) دوربین مداربسته Aptina 0130+nvp2430(1.3MP)

برد (PCB) دوربین مداربسته Aptina 141+ nvp2431 (1MP)

برد (PCB) دوربین مداربسته برد ۸۰۶ با پردازنده V30 (2مگاپیکسل)

بورد دوربین مدار بسته ۲۰۳۵ با پردازنده ۲۴۴۱ (۲ مگاپیکسل)

بورد (PCB) دوربین مدار بسته sony323 با NEXTCHIP 2470

PCB دوربین مدار بسته sony323 با NEXTCHIP 2441

برد دوربین مدار بسته sony323 + 8536

بررسی بورد دوربین مداربسته sony323 + V30

برد دوربین مدار بسته ۲۰۳۳ + V30

بررسی PCB دوربین مداربسته ۲۰۴۵ با پردازنده XM

بررسی تخصصی PCB و برد دوربین مداربسته AR0521 + پردازنده ۸۵۳۸ (۵MP)

بررسی تخصصی PCB دوربین مداربسته IMX326+پردازنده FH8538

بورد دوربین مدار بسته ۲۰۳۵ با پردازنده ۲۴۴۱ (۲ مگاپیکسل)


بررسی برد و PCB دوربین های شبکه IP Camera

اصالت برد دوربین شبکه با PCB SONY 322 IP + HI 3516

تشخیص اصالت برد دوربین شبکه با PCB SONY 323 IP + HI 3516

۵۹c423