جلوگیری از هک DVR و دوربین مدار بسته تحت شبکه

هک دوربین مداربسته تحت شبکه و جلوگیری از آن و جلوگیری از ویروسی شدن دوربین مداربسته و دی وی آر و ان وی آر NVR و IP Camera و آنتی ویروس dvr antivirus


 در اولین فرصت نسبت به قطع ارتباط DVR از شبکه اینترنت، قراردادن رمز عبور مناسب و تغییر دادن نام کاربری اصلی دستگاه اقدام نمایید.


همکار گرامی؛
با توجه حمله سراسری سرورهای P2P (انتقال تصاویر بدون آی پی استاتیک) طی دو هفته گذشته، و علی الخصوص محصولاتی که از ساختار و برنامه های زیر مجموعه XM پشتیبانی می کنند که با این حمله سایبری دستگاه یا دوربین تحت شبکه دچار مشکل کرده و با آسیب رسانی به آی سی فلش دیوایس مربوطه، در صفحه بوت یا همان صفحه اولیه باقی مانده و نمی تواند اطلاعات  از بایوس لود کند. لازم است تا هرچه سریعتر نسبت به موراد اشاره شده در ذیل جهت جلوگیری از هک شدن اقدام نمایید. لازم به ذکر است که هک به صورت سراسری صورت پذیرفته و با شروع بر روی سرورهای شرکت داهوا در حال گسترش به تمامی سرورهای دستگاه هایی است که از قابلیت P2P استفاده می کنند. این بدافزار ضمن در دسترس قرار دادن اطلاعات شما در فضای وب امکان بک آپ گیری توسط افراد ناشناس را خواهد داشت و با تغییر در نرم افزار و آی سی فلش دستگاه DVR یا دوربین مداربسته تحت شبکه، کارکرد آن را با مشکل مواجه خواهد ساخت.

.

بنابرای برای در امان ماندن از این حمله لازم است تا موارد زیر مورد توجه واقع شوند:

۱️⃣ حتی المقدور از آی پی استاتیک استفاده نمایید (در این حمله این گزینه نیز منتفی است).

🆘 گزینه P2P را غیرفعال کنید و تا زمان تولید و ارسال فایل های بروزرسانی و آپگرید دستگاه ها جدا از استفاده از این گزینه پرهیز کنید. در غیر اینصورت عواقب آن برعهده شرکت نخواهد بود.

۲️⃣ الزاما USER و PASS دستگاه را از حالت رمز اولیه و مادر خارج کرده و یوزر و پسورد جدید تعیین نمایید.

۳️⃣ نسبت به ارتقا دستگاه های DVR و دوربین IP به آخرین ورژن مربوطه اقدام فرمایید.

۴️⃣ گزینه آپدیت اتوماتیک دستگاه را از تب بروز رسانی غیر فعال کنی.

بدیهی است قراردادن رمز عبور مناسب و خارج ساختن دستگاه از حالت رمز مادر می تواند از بروز خسارت جدی به دستگاه جلوگیری کند. همچنین دستگاه هایی که از آی پی استاتیک جهت انتقال تصاویر مورد استفاده قرار گرفته شده اند، با توجه به اینکه این حمله بر روی سرورهای CLOUD بوده است همچنان بی اثر است اما تاکید موکد می شود تا در اولین فرصت کلمه عبور دستگاه تغییر یابد.