نکات مهم در انتخاب دوربین های AHD با کیفیت ۳ و ۴ مگاپیکسلی

نحوه تشخیص دوربین AHD اصلی ۳ و ۴ مگاپیکسل با سنسور اورجینال در زمان خرید ۳MP & 4MP AHD CCTV Camera

نحوه انتخاب دوربین مداربسته اصلی از تقلبی و dvr nvr

همان گونه که می دانیم روند افزایشی کیفیت دوربین های مدار بسته روز به روز در حال افزایش می باشد که این نوید خوبی را برای استفاده کنندگان سیستم های امنیتی به ارمغان می آورد. چراکه در صورت وقوع جرم، می توانند با جزییاتی بیشتر به تصاویر استناد و از آن استفاده کنند. اما در این زمان (زمان نگارش این مقاله)، دوربین های AHD که تا یکی دو سال پیش با کیفیت های ۱ و ۱٫۳ مگاپیکسلی با تولید کیفیت خروجی بالاتری نسبت به دوربین های سابق آنالوگ و همچچنین رنج قیمتی خود بنحوی شگفتی ساز شده بودن، پا را فراتر گذاشته و شرکت های معتبری همچون SONY یا Aptina به افزایش هرچه بیشتر این رزولوشن کمک نمودند تا جایی که امروزه دوربین های AHD با کیفیت ۳ و ۴ مگاپیکسل در را می توانید به وفور در بازار مشاهده نمایید (حداقل به صورت اسمی!).

سنسور تصویر دوربین AHD APTINA 3 مگاپیکسل اپتینا نعیم پردازش فروش عمده همکار npico.ir

در این مطلب با توجه به افزایش تنوع دوربین های ۳ و ۴ مگاپیکسلی AHD در بازار با قیمت های مختلف، ذکر چند نکته قبل از خرید را لازم می داریم:

  1.   هیچگاه به صرف کلمه سنسور ۰۳۳۰ اپتینا (Aptina) و یا چیپ ۴۶۸۹ OV اکتفا نکنید. شرکت های مختلفی این سنسورها را تولید می کنند که اختلاف قیمت مینیمم و ماکزیمم آن ها رقمی قابل توجه می باشد که این اختلاف می تواند دچار افت کیفیت دوربین بعد از یک فاصله زمانی شود و شما را با مشکل مواجه سازد، (تصویر سنسور ۰۳۳۰ اصلی را در بالا مشاهده می فرمایید).

  2. حتما به لنز به کار رفته در تولید دوربین مداربسته توجه نمایید. یکی از علل افت کیفیت تصویر دوربین استفاده از لنزهای نامرغوب پلاستیکی می باشد که اکثر دوربین های AHD موجود بازار برای کاهش قیمت استفاده می کنند که در طول ۳ ۴ ماه در اثر تابش نور IR و حرارت تولید شده ناشی از آن، لنز را دفرمه کرده و باعث افت کیفیت تصویر دوربین می شوند.

  3. توجه کنید دوربین ۴ مگاپیکسل با لنز ۳ مگاپیکسل کیفیتی نخواهد داشت.

  4. یکی از مهم ترین مواردی که در تصویر دوربین تاثیر گذار خواهد بود قابلیت WDR واقعی می باشد که محصولات UTECH این قابلیت را دارا هستند.

  5. تصویر نهایی که شما ملاحظه می کنید دیکود شده توسط دستگاه DVR می باشد، در نتیجه هر چقدر هم دوربین با کیفیتی تهیه کرده باشید اگر دستگاه DVR مناسب نباشد تصویر نهایی بی کیفیت خواهد بود.

  6. اختلاف کیفیت دوربین های با کیفیت و بی کیفیت ۳ مگاپیکسل با سنسور ۰۳۳۰ اورجینال و تقلبی در حد ۱ و ۲ مگاپیکسل مشهود می باشد.


در نهایت، پیشنهاد می شود حتما قبل از خرید و نصب در پروژه نسبت به تهیه نمونه برای سفارش خود اقدام نمایید و بهترین کیفیت را انتخاب نمایید. شاید ذکر جمله معروف از قدیمی ترهایمان هم در اینجا خالی از لطف نباشد که “هیچ ارزانی بی حکمت نیست”! برای پولی که پرداخت می کنید ارزش قائل باشید و کیفیت را فدای قیمت، گارانتی و خدمات پس از فروش نکنید.

در این راستا نعیم پردازش همواره کوشیده است تا در سبد فروش خود بهترین محصولات را گردآوری نماید. همچنین جهت کوتاهتر شدن زمان ارسال بار و هزینه حمل و نقل، با دو انبار پخش، از شیراز و تهران در خدمت همکاران محترم در همه نقاط باشد.