نحوه عملکرد چشم (بیم) خطی سیستم اعلام سرقت Beam Detector

آموزش نصب و نحوه تنظیم چشم خطی لیزری دزدگیر اماکن (بیم دتکتور)

%da%86%d8%b4%d9%85-%d8%ae%d8%b7%db%8c-%d8%af%d8%b2%d8%af%da%af%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d9%85%d8%a7%da%a9%d9%86-%d8%a8%db%8c%d9%85-%d8%af%d8%aa%da%a9%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d9%88-%d9%86%d8%b5%d8%a8-%d8%af%d8%b2

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن نیازهای جدید، ابزار و وسایلی تولید می شوند که راحتی و امنیت هرچه بیشتر را برای ما به ارمغان می آورند. در گذشته جهت محصور کردن محیط منازل، باغ ها، ویلاها و زمین های وسیع که لزوما یا خالی از سکنه بودند و یا در تاریکی شب به لحاط واقع شدن در منطقه ای خاص از امنیت آن ها کاسته می شد از تکنیک هایی استفاده می شد تا ورود مهاجمین به درون این حیط را ناممکن و یا حداقل مشکل تر کنند. چنانکه می بینیم هنوز هم برخی از این روش ها قابل استفاده هستند که با ورود به بافت های روستایی و خارج از شهر به وفور به چشم می آیند. از این دسته می توان به قرار دادن سیم های خاردار در اطراف ساختمان، قرار دادن شاخه های خشکیده درختان بر روی تیغه دیوار، ساخت و استفاده از ملاتی مشتمل بر خرده شیشه بر روی سطح تیغه ای دیوار و … را نام برد.

امروزه به جهت بهره مندی از امنیت مدرن و برای رسیدن به این هدف که کسی قادر به ورود نباشد و یا در صورت ورود بتوان خبر دار شد از سیستم اعلام سرقت اماکن یا دزدگیر اماکن می توان استفاده نمود و به بهره برداری انواع متعلقات مورد نیاز بسته به محل نصب پرداخت.

درصورتیکه هدف، حفاظت از دیوارهای بیرونی و محیط اطراف ساختمان باشد می توان از بیم دتکتور نیز به عنوان یکی دیگر از این متعلقات در سیستم دزدگیر اماکن استفاده کرد. این چشم خطی محیط بیرونی دزدگیر که به صورت جفتی مورد استفاده قرار می گیرد بدین صورت عمل می کند که چنانچه شخص یا شیئی مابین فرستنده و گیرنده رادار خطی قرار گیرد، اقدام به ارسال پالس مربوطه به پنل مرکزی دزدگیر نموده و بر اساس آن دستگاه فعال که درنتیجه خروجی های مربوطه وصل می گردد.

چشم های خطی دارای بردهای گوناگونی هستند که چشم خطی ۲۵ متری، رادار خطی ۳۰ متری، بیم دتکتور ۱۰۰ متری و ۱۵۰ متری و نهایتا بیم خطی لیزری ۲۰۰ متری از نمونه های پرکاربرد می باشند.

.

مطالب مرتبط:

.

چشمی PIR اعلام سرقت اماکن چیست؟

سنسور وزنی PET PIR دتکتور اعلام سرقت اماکن چیست؟

کاربرد expander اکسپندر دزدگیر اماکن چیست؟

 


 

 

 


نعیم پردازش: پخش و فروش همکار دوربین های مداربسته و تجهیزات اعلام سرقت اماکن