آموزش تغییر آی پی (IP) در دوربین مداربسته شبکه و NVR

آموزش نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه و اموزش نصب و کانفیگ ان وی آر NVR و دوربین آیپی کمرا و نحوه تغییر آی پی آدرس دوربین در NVR داهوا DAHUA

CCTV IP Camera Training and Setting

آموزش کانفیگ ان وی آر NVR و دوربین مداربسته شبکه در نعیم پردازش npico.ir

از سلسله آموزشهای دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP Camera قصد داریم تا در این مقاله به طور خلاصه به نحوه کانفیگ کردن NVR برای تجمیع تصاویر دوربین های مداربسته تحت شبکه بپردازیم. همان طور که می دانیم هر دوربین شبکه با یک آی پی آدرس نامگذاری می شوند که در زمان تولید این نمونه از دوربین ها درصورتیکه در حالت آی پی ثابت توسط کارخانه سازنده بنا شده باشد، تمامی نمونه های تولیدی از این دوربین آی پی، دارای آدرسی یکسان هستند که در نتیجه در زمان کانفیگ ان وی آر می تواند مشکل ساز باشد.

مشکلی که از آن صحبت می کنیم درواقع تداخل آی پی آدرس ها یا IP Conflict در یک سیستم تحت شبکه است که در این صورت ادامه روند را دچار مشکل می کند. آی پی کانفلیکت به معنای یکسان بودن آدرس IP بیش از یک دیوایس در یک شبکه واحد است که در این صورت لازم است تا تغییراتی برای آن ها لحاظ گردد. برای این منظور قصد داریم تا تغییر و ثبت IP آدرس های دوربین مداربسته تحت شبکه را در مقاله با یکدیگر بررسی کنیم.

تغییر آی پی دوربین شبکه می تواند از دو طریق انجام پذیرد. اول از طریق صفحه مروزگر و یا در روش بعد از طریق خود NVR، که در ابن مطلب، تشریح تغییر IP Address دوربین شبکه از طریق ان وی ار (NVR) را مشاهده خواهیم نمود.

نحوه تغییر IP آدرس دوربین مدار بسته شبکه ( آی پی کمرا )

برای این منظور پس از راه اندازی دستگاه ذخیره ساز و دوربین(های) تحت شبکه، مراحل زیر را انجام دهید.

پس از اتصال دوربین شبکه جهت یافتن آدرس IP دوربین می توان از طریق NVR و با استفاده از مسیر زیر در ان وی آر، اقدام نمود.

Main Menu > Setting > Camera > Registration یا Remote

نحوه تنظیم کردن nvr و دوربین شبکه نعیم پردازش آموزش و پخش و فروش عمده دوربین شبکه npico.ir

در حال تکمیل…